NBA: Parker rešil prvake

San Antonio, 29. 10. 2014 07.26 |

Košarkarski zvezdniki lige NBA so v noči na sredo krenili v 68. sezono najmočnejše lige na svetu. Prvaki, igralci San Antonio Spurs, so se mučili z Dallas Mavericks in ob koncu vendarle prišli do prve zmage (101:100).

Dallas Mavericks so na gostovanje v San Antonio pripotovali povsem neobremenjeni, a silno motivirani, saj so jim nasproti stali prvaki. Spursi pa vsaj na uvodnem dvoboju sezone, še niso igrali tako, kot od njih pričakujejo navijači. Prva četrtino so s 26:24 sicer dobili, prednost osmih točk pa so ob polčasu imeli gostje, ki so drugo četrtino dobili z 29:19. V nadaljevanju pa sta Tony Parker in Manu Ginobili dokazala zakaj sodita med najboljše posameznike v ligi.

Tony Parker
Tony Parker FOTO: Reuters

Na njunih krilih so domačini v tretji četrtini tekmecu dovolili 20 točk, jih dosegli 31 in si pred sklepnim delom priigrali minimalno prednost. Mavsi sicer niso popuščali, bili na pragu zmage, a Spurs so v izdihljajih pokazali več zbranosti in vknjižili prvo letošnjo zmago. "Včasih ne igraš tako zelo ostro, saj gre za prvo tekmo sezone. Potrebno je pozabiti rezultat iz minule sezone in začeti na začetku. Tu so še čustva, ki jih je težko brzdati na uvodu," je po zmagi povedal Argentinec Ginobili.

Tony Parker je k zmagi prispeval 23 točk, pri poražencih pa je bil s 26-imi najbolj razpoložen Monta Ellis.