NBA: San Antonio slavil v 'vroči' Oklahomi, Cleveland le še zmago oddaljen od napredovanja

Cleveland, 07. 05. 2016 08.43 |

T.Š./STA
2

Košarkarji v ligi NBA so odigrali dve tekmi drugega kroga končnice. Cleveland je proti Atlanti zmagal s 121:108 in skupno vodi že s 3:0, San Antonio pa je Oklahomo ugnal tesneje, s 100:96, skupni izid pa je zdaj 2:1 za San Antonio.

V vrstah Clevelanda je bil junak tokrat Channing Frye: dosegel je 27 točk, kar je njegov osebni rekord v končnicah, pri tem pa je bil sedemkrat natančen pri metu trojk. Sebi in soigralcem je pripravil odlično izhodišče, saj še nobena ekipa v tem delu končnice ni zapravila prednosti s 3:0 v zmagah.

Nekoliko v senci, a le s tremi točkami manj, je tokrat tekmo končal prvi zvezdnik Clevelanda LeBron James, dodal je še 13 skokov, za dvojni trojček pa sta mu zmanjkali dve podaji. Pri 24 točkah je tekmo končal še Kyrie Irving, Kevin Love pa je večer končal z dvojnimi številkami (21 točk, 15 skokov). Moštvo Cavaliers ni popuščalo do konca, v zadnji četrtini so tako tekmece zmleli z izidom 36:17. A Atlanti ni kazalo tako slabo celotno tekmo. V drugi četrtini je z delnim izidom 20:5 povedla in imela ob polčasu še prednost 63:55. Nazadnje pa je bilo premalo tudi 24 točk Ala Horforda, pa tudi 19 Jeffa Teagueja, ki je dodal še 14 skokov. Pri trojkah je s Fryejem tekmoval Kyle Korver, od svojih 18 točk jih je 15 dosegel s trojkami.

Bolj tesen je bil razplet v Oklahoma Cityju. Gostje so zmagali s 100:96, potem ko je Tony Parker potrdil zmago s prostih metov 18 sekund pred koncem. Pred tem pa je bil v glavni vlogi Kawhi Leonard, ki je zbral 31 točk in 11 skokov, tudi zadnjega ob zgrešenem metu LaMarcusa Aldridga. Ta je tekmo končal s 24 točkami, Parker pa z 19. Pri poražencih je Russell Westbrook, tako kot Leonard, zbral 31 točk, a je zanje porabil preveč metov (10-31). Kevin Durant se je ustavil pri 26 točkah.

San Antonio proti Oklahomi vodi z 2:1 v zmagah.
San Antonio proti Oklahomi vodi z 2:1 v zmagah. FOTO: AP