NBA: Tudi Vujačićeva zajetna minutaža ni pomagala New Yorku, LeBron prvo ime tekme s trojnim dvojčkom

New York, 27. 03. 2016 08.55 |

T.Š./STA
2

Ekipa New York Knicks je v košarkarski ligi NBA doma izgubila proti Cleveland Cavaliers s 93:107. Pri gostih se je izkazal zvezdnik moštva LeBron James s trojnim dvojčkom, pri New Yorku pa je Saša Vujačić odigral 21 minut in pol.

V dresu gostov, ki ostajajo prvo moštvo na vzhodnem delu lige, je blestel LeBron James s tretjim trojnim dvojčkom v sezoni (27 točk, 11 skokov, 10 podaj) in drugim v tem tednu, Kevin Love pa je dodal 28 točk in 12 skokov. Carmelo Anthony je bil z 28 točkami najboljši strelec domačih. Slovenski košarkar Saša Vujačić je zaigral v prvi peterki poraženih gostiteljev in v 21 minutah in 29 sekundah zbral devet točk, pet skokov in podajo.

Na zahodnem delu vodi tokrat prosta ekipa Golden State Warriors, ki je najboljša tudi v celotni ligi, na njo pa sta San Antonio Spurs in Oklahoma City Thunder. Slednji sta se pomerili v derbiju, boljša pa je bila domača Oklahoma s 111:92 in je edino moštvo v ligi, ki je San Antonio v tej sezoni ugnalo dvakrat. Sprva je bilo videti, da bodo gostitelji sedmo zmago v nizu dosegli lažje, saj so tekmeci spočili pet ključnih igralcev (Kawhi Leonard, LaMarcus Aldridge, Tim Duncan, Manu Ginobili, Tony Parker).  Domačim, Kevin Durant je dosegel 31 točk in 10 skokov, Russell Westbrook pa 29 točk, je šele v tretji četrtini uspelo zlomiti odpor oslabljenega San Antonia, ki je pred tem dolgo vodil.

Toronto Raptors je s 115:91 na gostovanju premagal Orleans Pelicans; DeMar DeRozan je bil s 23 točkami na čelu sedmih košarkarjev Toronta, ki so dosegli dvomestno število košev. Enega več s takim učinkom je imelo moštvo Atlante Hawks, ki je za osmo zmago na deveti tekmi s 112:95 ugnalo Detroit Pistons. Brooklyn Nets so s 120:100 premagali igralce Indiane Pacers, ki pa ostaja na sedmem mestu v boju za končnico na vzhodnem delu lige.

DeWayne Dedmon je zabeležil 18 točk in 13 skokov za ekipo Orlando Magic, ki je s 111:89 premagala Chicago Bulls. Biki so po tretjem zaporednem porazu še bolj oddaljeni od končnice na devetem mestu na vzhodu, na zahodu pa je zdaj osmi Utah Jazz, ki je s 93:94 odpravil Minnesoto Timberwolves. Igralci Charlotte Hornets so s 115:91 ugnali Milwaukee Bucks, Boston Celtics s 102:99 Phoenix Suns, Portland Trail Blazers pa s 108:205 Philadelphio 76ers 105.