NBA: Udrih znova na parketu, Curry predober tudi za San Antonio

Oakland, 26. 01. 2016 07.58 |

T.Š./STA
5

V ligi NBA je Miami zmagal na gostovanju v Chicagu, po poškodbi se je v moštvo vrnil eden od dveh slovenskih igralcev. Beno Udrih je igral dobrih 20 minut in pol in dosegel tri točke. Golden State je na krilih izjemnega Curryja premagal San Antonio kar za 30 točk.

Košarkarji Miami Heat so po štirih porazih vendarle zabeležili zmago, na gostovanju v Chicagu so slavili z 89:84. Slovenski košarkar Beno Udrih je po zdravstvenih težavah z vratom znova zaigral in k zmagi dodal tri točke, po dva skoka in ukradeni žogi ter podajo. Goran Dragić še vedno ne nastopa, a naj bi bil kot kaže nared za petkovo tekmo.

Odločitev o zmagovalcu, v zadnjem delu je Chicago vodil še za osem točk, je padla šele v končnici. Zadnjič je bil izid izenačen na 82. točki, v zadnjih minutah pa so bili gostje s Floride bolj zbrani, tudi v končnici pa je blestel Dwayne Wade, ki je na tekmi dosegel kar 28 točk. V dresu Chicaga je bil s 19 koši najboljši Španec Pau Gasol, ki je temu dodal še 17 skokov.

Beno Udrih
Beno Udrih FOTO: AP

Največ zanimanja je prinesel obračun med Golden Statom in San Antoniom, prvo in drugo ekipo lige NBA. Zmage s 120:90 so se veselili bojevniki, blestel je Stephen Curry. V dobrih 28 minutah igre je dal 37 točk (met 12:20), od tega šest trojk (6:9). Golden State je doma slavil že 39. zapored, prekinil pa je 13 tekem dolg zmagovit niz San Antonia. Ob polčasu so vodili s 62:47. Za San Antonio je največ točk dosegel Kawhi Leonard (16), moštvo pa je bilo brez Tima Duncana, ki je tekmo izpustil zaradi težav s kolenom. Golden State je zabeležil 41 zmag in le štiri poraze.

Gledalci v Sacramentu so videli kar dva podaljška, s 129:128 so zmagali gosti iz Charlotta. Neverjetnih 56 točk je dal center kraljev DeMarcus Cousins, ki je dosegel strelski rekord sezone, v statistiko je vpisal še 12 skokov. Najbolj razpoložen posameznik Charlotta je bil Troy Daniels, ki je s klopi dal 28 točk, od tega osem trojk, odločilno je zadel devet sekund pred koncem.

Po podaljšku so s 108:102 zmagali igralci Memphisa, ki so bili boljši od Orlanda. Houston je s 112:111 ugnal New Orleans, za prvo ekipo je James Harden dal 35 točk, za drugo pa Jrue Holiday 32. Cleveland je s 114:107 odpravil Minnesoto, trener Clevelanda Tyronn Lue je zabeležil prvo zmago, Boston s 116:91 Washington, Denver je s 105:119 izgubil proti Denverju, Utah pa z 92:95 proti Detroitu.

Chicago Bulls - Miami Heat                       84:89
Cleveland Cavaliers - Minnesota Timberwolves    114:107
Washington Wizards - Boston Celtics              91:116
Memphis Grizzlies - Orlando Magic               108:102 (podaljšek)
New Orleans Pelicans - Houston Rockets          111:112
Denver Nuggets - Atlanta Hawks                  105:119
Utah Jazz - Detroit Pistons                      92:95
Sacramento Kings - Charlotte Hornets            129:128 (podaljška)