NBA: Zmaga za Memphis in Phoenix

Phoenix, 22. 11. 2014 08.28 |

V košarkarski ligi NBA sta nastopila oba kluba s slovenskimi igralci. Phoenix Suns z Goranom Dragićem so premagali Philadelphio 76ers s 122:96, Memphis Grizzlies z Benom Udrihom pa so bili s 117:100 boljši od Boston Celtics.

Goran Dragić
Goran Dragić FOTO: Reuters

Goran Dragić je v Philadelphii v 22 minutah dosegel 10 točk, temu je dodal še eno podajo, med njegovimi soigralci pa je bil najbolj razpoložen Isiah Thomas s 23 koši. Zorana Dragića tudi tokrat ni bilo v ekipi. Phoenix je do prepričljive zmage prišel predvsem po zaslugi odlične igre v drugi četrtini, ki jo je dobil z 41:17. Philadelphia, zadnja ekipa lige NBA, je izgubila vseh 12 tekem v sezoni. Trener sonc Jeff Hornacek je porazdelil minutažo med vse igralce, ki jih je imel na voljo, v zadnji četrtini pa je na klop poklical ključne igralce. "Skušali smo jim dopovedati, da se naj izkažejo v tretji četrtini in gredo na vse ali nič, ker jih bomo potem spočili," je po tekmi razložil Hornacek. Ekipa iz Arizone je proti Philadelphii dosegla strelski rekord sezone, šestič v sezoni pa je dosegla 110 točk ali več. Na drugi strani so tekmeci petič prejeli 110 ali več točk, tretjič pa več kot 120 točk.

Solidno se je v Memphisu odrezal tudi Beno Udrih, ki je v 26 minutah dosegel devet točk. Prvi mož na parketu je bil Španec Marc Gasol z 32 točkami in osmimi skoki. Zach Randolph je dodal 16 točk in 16 skokov. Ključ do zmage je bila igra v raketi, Memphis je Boston tu nadigral s 66:38. "Brez dvoma Marc in Zach vsak večer garata, proti Bostonu je bilo to še bolj očitno. Marc je bil vroč. Zach je bil vroč, to sta igralca preko katerih moramo igrati v napadu," je bil po tekmi zadovoljen branilec Memphisa Mike Conley.

Beno Udrih
Beno Udrih FOTO: Reuters

Več težav pa imajo v Clevelandu. Po vrnitvi LeBrona Jamesa se ekipa še ni najbolje znašla, tokrat je bil boljši Washington z 91:78, Cavaliers pa so izgubili tretjič zapored. James in Kyrie Irving sta dosegla vsak po 22 točk, na drugi strani pa se je John Wall ustavil pri 28. "To bo še izziv. Imamo veliko dela. Trenutno sem razočaran, kmalu pa bom bolje. Takšen sem," je bil razočaran James, še slabše volje pa je bil trener David Blatt: "Zaskrbljen sem nad vsem. Mučimo se. Smo v temi. Pred desetimi dnevi smo zadevali iz vseh položajev. Igralci so isti. Najprej se morajo fantje pogledati v ogledalo in se vprašati, kje in kako bodo nekatere stvari spremenili. Moramo napraviti spremembo ali dve."

Dallas je s 140:106 premagal Los Angeles Lakers. Mavericks so dosegli največ točk v zadnjih petih letih, čeprav glavni igralci, na čelu z Dirkom Nowitzkijem, v zadnjih minutah niso več igrali. Atlanta je z 99:89 ugnala Detroit, Toronto s 124:83 Milwaukee, Minnesota je z 92:121 klonila proti San Antoniu, Oklahoma pa z 92:94 proti Brooklynu. Orlando je bil s 105:100 boljši od Charlotta, Denver s 117:97 proti New Orleansu, Golden State je porazil Utah s 101:88, Portland pa Chicago s 105:87.

Memphis Grizzlies - Boston Celtics 117:100
Philadelphia 76ers - Phoenix Suns 96:122
Washington Wizards - Cleveland Cavaliers 91:78
Dallas Mavericks - Los Angeles Lakers 140:106
Atlanta Hawks - Detroit Pistons 99:89
Toronto Raptors - Milwaukee Bucks 124:83
Minnesota Timberwolves - San Antonio Spurs 92:121
Oklahoma City Thunder - Brooklyn Nets 92:94