Gogi po zmagi: Ta dan bom pomnil vse življenje!

Phoenix, 01. 03. 2014 08.10 |

Košarkarji NBA moštva Phoenix Suns so v noči na soboto ugnali New Orleans Hornets (116:104). Junak obračuna je bil slovenski reprezentančni branilec Goran Dragić, ki je tekmecem nasul 40 točk in postavil nov osebni točkovni rekord v ligi.

Goran Dragić
Goran Dragić FOTO: Reuters

Košarkarji NBA moštva Phoenix Suns se brez Gorana Dragića ne znajdejo. To se je pokazalo na zadnjih obračunih, ko slovenskega reprezentančnega branilca ni bilo v zasedbi. A vrnitev na parket je bila zanj več kot uspešna. Ne le, da je zasedba ugnala New Orleans Hornets (116:104), ampak je Dragon dosegel tudi osebni točkovni rekord v ligi. Tekmecem je namreč nasul 40 košev.

Gostitelji so imeli po prvi četrtini le dve točki naskoka (30:28), tolikšna pa je bila njihova prednost tudi ob polčasu. Tretjo četrtino so z dvema točkama prednosti dobili gostje, tako, da sta tekmeca poravnana na 81 krenila v sklepni del dvoboja. Ta je v popolnosti pripadel domačinom, ki so na krilih razpoloženega Ljubljančana dotolkli tekmeca (116:104).

"Nikoli si nisem predstavljal, da me bodo navijači tako spodbujali,“ je po zmagi povedal Ljubljančan in nadaljeval: "Občutek je zelo poseben. Sploh ob tistih treh oz. štirih metih, ko so gledalci v dvorani vstali s svojih sedežev. To je nekaj posebnega. Predstavo si bom zapomnil za vse življenje.“