Nepričakovan poraz Krke

Novo mesto, 14. 11. 2015 19.24 |

Košarkarji Krke so prekinili niz treh zmag v ligi Aba. V desetem krogu so pred domačimi gledalci izgubili z zadnjeuvrščeno Sutjesko z 58:66. Za Novomeščane je to peti poraz v regionalnem tekmovanju, hkrati pa šele drugi v zadnjih treh tednih oziroma sedmih tekmah.

Novomeščani so v tem času v ligi Aba (3-0) in pokalu Fiba (2-1) zabeležili pet zmag. Varovanci trenerja Ivana Velića so zveste privržence razočarali tako s porazom kot prikazano igro. Sutjeska je bila že v prvem polčasu gospodar na parketu, saj je imela še enkrat višji odstotek zadetih metov iz igre - 60:30%, tudi v nadaljevanju pa je vse do zadnje četrtine nadzorovala potek dogodkov.

Matej Rojc
Matej Rojc FOTO: ABA liga

Krka je v zadnjih desetih minutah vendarle strnila obrambo, zaigrala bolj kolektivno v napadu in z delnim izidom 16:0 prišla v vodstvo (56:53). A pokopal jo je igralec, ki se je pred tem prav osmešil pri izvajanju prostih metov. Branilec s 190 centimetri Nikola Pavličević je s črte prostih metov zgrešil vseh osem poskusov (!), v zadnji minuti in pol pa je zadel dve ključni trojki. Najprej za ponovno vodstvo Črnogorcev (57:56), nato pa še za odločilnih 62:56.

Krka - Sutjeska 58:66 (17:23, 31:42, 42:53)