Neuspešna vrnitev Kralja Jamesa v Miami

Miami, 26. 12. 2014 07.55 |

Košarkarji v ligi NBA ne počivajo, vrnitev LeBrona Jamesa (Cleveland Cavaliers) v Miami pa sta deloma pokvarila Luol Deng in Dwayne Wade. Gostitelji so namreč zmagali s 101:91. Kralj James je dosegel 30 točk.

Košarkarji NBA moštva Miami Heat so dvoboj začeli bolje. Uvodno četrtino so dobili s 30:27, do izteka prvega dela dvoboja pa razliko povišali na 13 (62:49). V nadaljevanju so se prebudili LeBron James in druščina in uspeli pred sklepnim delom obračuna razliko znižati na vsega 3 točke zaostanka. A v lovljenju tekmeca so porabili preveč moči, kar so gostitelji s pridom izkoristili.

Luol Deng in LeBron James
Luol Deng in LeBron James FOTO: Reuters

Na krilih Dwayna Wadea in Luola Denga so jeziček na tehtnici spet prevesili na svojo stran in prišli do zanesljive zmage (101:91). "Za nas ta poraz ni tako zelo boleč. Zavedati se je potrebno, da obstaja tudi življenje po Miamiju. Mi se bomo borili, skušali kar najbolje braniti barve moštva, predvsem pa pokazati, da znamo igrati. Prijateljstvo pa je tisto, ki se rodi v takšnih vezah, kot je bila moja z Miamijem," je po porazu dejal prvi zvezdnik poražene zasedbe James.

Omenjeni je dvoboj končal pri 30 točkah, na drugi strani pa jih je Deng dosegel 25.