Neverjetni Spanouilis pokopal CSKA, Real dvome o zmagovalcu razblinil v prvem polčasu

Madrid, 15. 05. 2015 20.08 |

V velikem finalu košarkarske evrolige se bosta v Madridu pomerila Real in Olympiacos. Gostitelji zaključnega turnirja so brez težav ugnali Fenerbahče (96:87), Grki pa so na krilih odličnega Vassilisa Spanoulisa na kolena spravili moskovski CSKA (70:68).

Vassilis Spanoulis je Olympiacos popeljal v finale.
Vassilis Spanoulis je Olympiacos popeljal v finale. FOTO: Reuters
Ekipi sta v prvem polčasu prikazali bolj ali manj izenačeno igro, v kateri je Rusom sicer nekajkrat uspelo pobegniti za nekaj točk, a premalo za kakšen resnejši pobeg. V tretjem delu igre so vodili tudi že za osem točk, a so se Grki pred koncem približali in napovedali zanimivih zadnjih deset minut.

V teh se je razigral tudi eden glavnih zvezdnikov gostov Vasilis Spanulis, ki je vse točke iz igre dosegel prav v zadnji četrtini. Še štiri minute in pol pred koncem so Moskovčani vodili z 61:52, nato pa so Grki začeli lov na Ruse in s trojko Vassilisa Spanulisa dve minuti pred koncem povedli.

Z novo trojko istega igralca so minuto in pol pred koncem povedli s 66:63, Sonny Weems pa je pol minute pred iztekom izid izenačil. Toda na sceno je spet stopil Spanulis in z novo trojko poskrbel za novo vodstvo Olympiacosa, ki ga ni več izpustil iz rok. Pri zmagovalcih je bil točkovno najuspešnejši Georgios Printezis s 14 točkami, Spanulis jih je dodal 13, pri Moskovčanih pa je Nando de Colo dosegel 18 točk.

Gustavo Ayon je kraljeval pod obema obročema.
Gustavo Ayon je kraljeval pod obema obročema. FOTO: Reuters

Olympiacos se bo v velikem finalu pomeril z gostiteljem turnirja madridskemu Realu. Košarkarji iz španske prestolnice so v drugem polfinalu povsem nadigrali turški Fenerbahče. Varovanci Saše Obradovića so sicer korak s favoriziranim Realom držali le v prvi četrtini, v drugi pa so se strelci 'belega baleta' razigrali in praktično razblinili vse dvome o zmagovalcu. K. C. Rivers je zgolj v prvem polčasu zadel kar štiri trojke, še bolj pa je bil razpoložen mehiški center Gustavo Ayon, ki je v prvih 20 minutah dosegel kar 16 točk. Real je odšel na odmor s prednostjo 55:35.

Košarkarji iz Istanbula so v drugem polčasu le zaigrali nekoliko bolje, se Realu dve minuti pred koncem približali na 10 točk razlike, a jim je za kaj več zmanjkalo časa. Najboljši strelec pri zmagovalcih je bil Ayon z 18 točkami, Rivers jih je prispeval 17. Za Fenerbahče je Andrew Goudelock dosegel 26 točk, 20 pa Jan Vesely.