New York izgubil po podaljšku, Philadelphia rekordno

New York, 30. 11. 2015 07.39 |

Košarkarji New York Knicks so doživeli jubilejni deseti poraz v ligi NBA. Pred domačimi gledalci so po podaljšku izgubili s Houstonom. Saša Vujačič ni igral.

Carmelo Anthony
Carmelo Anthony FOTO: Reuters

Houston je do zmage prišel dokaj srečno. Vodil je povsem na začetku ter naslednjič že globoko v podaljšku. Vmes je imel New York že dvomestno prednost, sredi zadnje četrtine tudi 14 točk. Houston je podaljšek izsilil s trojko Marcusa Thorntona 32 sekund pred koncem, zmago s 116:111 pa si je zagotovil s trojko Trevorja Arize dobro minuto pred koncem podaljška.

New York bo skušal niz štirih porazov prekiniti v torek v Philadelphii, kamor bodo tedaj usmerjene vse oči košarkarske javnosti v ZDA. Philadelphia je namreč na robu neslavnega rekorda; danes je s porazom proti Memphisu izenačila rekord po najslabšem izkupičku na začetku sezone. Začela jo je z 18 zaporednimi porazi, prav New York s Sašo Vujačićem pa bo imel priložnost za zgodovinski 19. 'udarec'. Sicer pa je Philadelphia že postavila nov mejnik; 28. zaporednih porazov od marca je najslabši niz v ekipnih športih v ZDA.

New York Knicks - Houston Rockets                111:116
Charlotte Hornets - Milwaukee Bucks               87:82
Los Angeles Clippers - Minnesota Timberwolves    107:99
Brooklyn Nets - Detroit Pistons                   87:83
Orlando Magic - Boston Celtics                   110:91
Toronto Raptors - Phoenix Suns                   102:107
Memphis Grizzlies - Philadelphia 76-ers           92:84
Los Angeles Lakers - Indiana Pacers              103:107