Los Angeles, 07. 01. 2017 08.37 |

Goran Dragić je v severnoameriški košarkarski ligi NBA s svojo ekipo Miami Heat tokrat gostoval pri Los Angeles Lakers. Jezerniki so zmagali s 127:100, Dragić je odigral 22 minut tekme, v tem času pa je dosegel 16 točk ter po tri skoke in podaje, v tretji četrtini pa je bil Ljubljančan izključen zaradi 'pretepa' z Jordanom Clarksonom.

Goran Dragić je bil izključen v tretji četrtini (več v videu), potem ko je izgubil živce, ko ga je na tla z grobim zaustavljanjem spravil Jordan Clarkson. Ljubljančana je to pošteno vznemirilo, zato jih je želel napeti košarkarju Los Angelesa. Dragića, ki sta ga 'zadržala' sodnik in košarkar nasprotne ekipe, se je Clarkson očitno dodobra ustrašil, saj se je nemudoma postavil v 'boksarski položaj'. Ob izključitvi so Heati zaostajali zgolj za osem točk (68:76), nato pa je šla igra vročice le še navzdol. Pri gostiteljih je bil s 24 točkami najboljši Lou Williams, Luol Deng pa je k zmagi dodal 19 točk in 14 skokov ter pomagal Los Angelesu do četrte zmage v 20 tekmah. Willie Reed je zbral 22 točk in 12 skokov za Miami, ki je izgubil še sedmo od zadnjih osmih tekem ter deveto od desetih na gostovanjih. Pri jezernikih, ki so skupno dosegli največ točk na tekmi to sezono, je D'Angelo Russell dosegel 19 točk, novinec Brandon Ingram 17, Julius Randle pa 15.

Dragić s soigralci ni imel pravih možnosti za zmago v Staples Centru.
Dragić s soigralci ni imel pravih možnosti za zmago v Staples Centru. FOTO: AP

Gostovali so tudi New York Knicks, ki so pri Milwaukee Bucks preobrnili zaostanek za 18 točk in na koncu slavili zmago s 116:111. Carmelo Anthony je k zmagi prispeval 26 točk in deset podaj, kratkohlačniki pa so prekinili niz šestih zaporednih porazov. Slovenec Saša Vujačić v dresu New Yorka spet ni dobil priložnosti za igro.

V poslastici večera sta se udarila Golden State in Memphis. Grizliji so v tej sezoni enkrat že zagrenili življenje bojevnikom, potem ko so jih povsem povozili na domačem parketu na decembrski tekmi. Tokrat so prišli do še bolj presenetljive zmage – po podaljšku so slavili v Oaklandu (128:119), kjer uspe zmagati le redkim ekipam. Zmaga je še toliko bolj zgovorna, če vemo, da so košarkarji Golden Stata v drugem polčasu vodili že za 24 točk. Nato pa je sledil popoln preobrat Memphisa. Poražencem ni pomagalo niti 40 točk Stephena Curryja. Na drugi strani sta pri grizlijih blestela Zach Randolph in Mike Conley. Oba sta vknjižila 27 točk, Conley je temu dosežku dodal še 12 podaj, Randolph pa 11 skokov.

Los Angeles Lakers - Miami Heat 127:100
(Goran Dragić: 16 točk, 3 skoki, 3 podaje v 22 minutah za Miami)

Milwaukee Bucks - New York Knicks 111:116
(Saša Vujačić: ni igral za New York)
Washington Wizards - Minnesota Timberwolves 112:105
Orlando Magic - Houston Rockets 93:100
Boston Celtics - Philadelphia 76ers 110:106
Brooklyn Nets - Cleveland Cavaliers 108:116