Evroligaški rekord Dončića, a njegovih 33 točk premalo za trdnjavo Olympiacosa

Pirej, 08. 12. 2017 21.42 |

Luka Dončić je v 11. krogu evrolige vknjižil kar 33 točk, a na koncu z Real Madridom v Pireju moral priznati premoč Olympiacosu (83:92). Nov poraz je še poglobil evropsko krizo Reala, ki je na zadnjih sedmih evroligaških tekmah zmagal zgolj enkrat. Dončić je poleg 33 točk zbral še šest skokov, štiri podaje, njegov končni indeks uspešnosti pa je znašal 36.

Prav slovenski čudežni deček Luka Dončić in Jaycee Carroll (24 točk) sta bila krojača priključka Real Madrida v Pireju, ko sta lastnoročno vlekla voz Reala v zadnji četrtini in poskrbela, da je Real nadoknadil dvomesten zaostanek. Tudi v podaljšku sta blestela Carroll in Dončić. Dončić se je na koncu zaustavil pri kar 33 točkah, kar je njegov strelski rekord v evroligi. Pred tem je ta znašal 28 točk na tekmi z Žalgirisom.

A vse skupaj je bilo premalo za izjemno razpoložene grške košarkarje. Ko je bilo najbolj potrebno, je na sceno stopil Georgios Printezis, ki je v podaljšku nanizal kar devet točk (od skupno 21). Ob zaostanku z 79:84 so gostom, ki so bili v drugem polčasu pogostokrat izjemno nezadovoljni s sojenjem, pošli moči in tudi živci, s tehnično napako Rudyja Fernandeza je bilo minuto in deset sekund do konca jasno, da bo zmaga ostala v Pireju.

Olympiacos, ki je pozdravil evroligaško vrnitev branilca Vassilisa Spanoulisa, tako ostaja na drugem mestu evroligaškega tekmovanja, Real pa drsi po lestvici navzdol.

14 točk Zorana Dragića
Dobro predstavo je v dresu Anadolu Efesa znova pokazal tudi Zoran Dragić, ki je v 34 minutah igre dosegel 14 točk, a je skupaj s soigralcem Edom Murićem ostal brez možnosti boja za zmago na gostovanju v Beogradu, kjer je Crvena zvezda slavila s 100:81.

Evroliga, 11. krog:
Olympiacos
- Real Madrid 92:83 (18:8, 16:22, 22:17, 16:25; 20:11)
Printezis 21, Strelnieks 15, Papanikolaou 14; Dončić 33, Carrol 24, Tavares 8, Thompkins 6

Crvena zvezda - Anadolu Efes 100:81 (29:23, 21:21, 24:18, 26:19)
Zoran Dragić 14 točk v 34 minutah,  Edo Murić (oba Anadolu Efes) brez točke v šestih minutah