Beograd, 08. 10. 2014 21.41 |

Košarkarji novomeške Krke so v 2. krogu lige ABA dosegli še drugo letošnjo zmago. Po senzaciji proti zagrebški Cedeviti, so sedaj v beograjskem Pionirju na kolena spravili še Partizan (68:64). Blestel je Malcolm Armstead (26 točk).

Slovenski košarkarski prvaki, člani novomeške Krke, so v uvodnem krogu regionalne lige ABA prijetno presenetili z zmago proti zagrebški Cedeviti, njihova želja pa je bila domači točki oplemenititi na vročem gostovanju v Beogradu. Partizan je pred dvobojem veljal za papirnatega favorita, a ta vloga jim je bila pred lepo polnim Pionirjem dolgo v breme. Četa Duška Vujoševića namreč ni imela recepta za zbrane Dolenjce, ki so z domiselno igro v napadu in trdo obrambo povzročali preglavice gostiteljem. Tako so gostje vodili po prvi četrtini (17:15), ob polčasu pa je bil izid poravnan na 31.

Jasmin Hukić je potrdil zmago v Pionirju.
Jasmin Hukić je potrdil zmago v Pionirju. FOTO: ABA liga

A v nadaljevanju se je razigral Malcolm Armstead, za katerega srbski velikan ni imel rešitve. Čeprav se je zdelo, da bodo Vujoševićevi izbranci zlomili slovenskega tekmeca – v 25. minuti so vodili s 40:33 – so se po minuti odmora Aleksandra Džikića vnovič zbrali Krkaši in pred sklepnim delom dvoboja povedli (52:29). Ob koncu tretje četrtine je moral na tribuno še Vujošević, ki je prejel drugo tehnično napako, gostujoča zasedba pa je bila na krilih Armsteada vse bliže zmagi. Pet minut pred koncem so s košem Mateja Rojca vodili s 64:58, Edu Muriću in druščini se je še naprej tresla roka in vse je kazalo na novo senzacijo v regionalni konkurenci.

Dve minuti pred koncem je Đorđe Gagić znižal na 62:64, Armstead pa je s košem vnovič utišal Pionir. Pri izidu 66:62 za slovenskega predstavnika v ligi so najprej napad zapravili domačini, na drugi strani ga je Armstead prehitro zaključil, na srečo Đikićeve čete pa tudi Partizan ni mogel zadeti. Ko je Jasmin Hukić šest sekund pred koncem dosegel koš za 68:64 je bilo jasno, da zmage Krki ne more nihče več odvzeti.

Partizan - Krka 64:68 (15:17, 31:31, 49:51)