Nova visoka zmaga Krke, Olimpija visoko izgubila v Srbiji

Novo mesto, 25. 10. 2014 21.00 |

Košarkarji Krke so zabeležili četrto zmago v ligi Aba, tako da po petih krogih ostajajo pri vrhu razpredelnice. V zmagovalne tirnice so se po porazu z Ikogeo vrnili s prepričljivo zmago proti skopskemu MZT (85:52). Union Olimpija je visoko izgubila na gostovanju pri Mega Vizuri (66:85).

Chris Booker
Chris Booker FOTO: ABA liga
Novomeščani so večji del naloge opravili že v prvem polčasu, ko so s čvrsto obrambo pokazali, kdo je gospodar v Leonu Štuklju, hkrati pa z raznovrstno igro v napadu dosegli 43 točk. Delo so dokončali v tretji četrtini - dobili so jo z 21:12, tako da je bilo zadnjih deset minut zgolj formalnih.

Pri Krki je imelo pet igralcev dvomestni učinek. Erjon Kastrati in Nebojša Joksimović sta ob metu iz igre 5:7 in 6:7 dosegla po 15 točk, 14 točk in sedem skokov je zbral Chris Booker (indeks 24), po enajst pa sta jih prispevala Malcolm Armstead, ki je imel še sedem podaj, ter Mirko Mulalić (5 podaj, trojke 3:6).

Olimpija neprepoznavna v Srbiji

Alen Omić
Alen Omić FOTO: Damjan Žibert

Po odličnem začetku sezone so košarkarji Uniona Olimpije doživeli drugi poraz v tem tednu. V sredo so morali v praznih Stožicah priznati premoč ruskemu Himkiju v evropskem pokalu, na gostovanju v Sremski Mitrovici pa niso bili kos mladi zasedbi Mega Vizure, ki je zmagala s 85:66.

Za Ljubljančane je to drugi poraz v ligi Aba. Gostitelji so do dveh točk prišli na začetku drugega polčasa, ko so se z delnim izidom 15:4 dokopali do šestnajstih točk naskoka (54:38). Tega zeleno-beli niso bili več sposobni nadoknaditi, saj tokrat v svojih vrstah niso imeli izstopajočega posameznika oziroma prave volje za uspeh. Alen Omić je 14 točk dosegel ob metu 5:12, drugi strelec Uniona Olimpije Sasu Salin (13 točk) pa je iz igre metal 5:15.