Nova zaušnica Olimpiji: poraz že v uvodu v končnico DP

Laško, 19. 03. 2016 21.54 |

Košarkarji Uniona Olimpije ostajajo dobre stranke Zlatoroga, oziroma trenerja Aleša Pipana. V zadnjem mesecu so jih Laščani premagali kar trikrat; najprej dvakrat v četrtfinalu pokala Spar, zdaj pa še v uvodnem krogu lige Telemach za prvaka (85:75).

Nove skrbi za Gašperja Potočnika in pomočnike ...
Nove skrbi za Gašperja Potočnika in pomočnike ... FOTO: Miro Majcen

Gostitelji so zasluženo prišli do zmage, saj so gostom onemogočili najnevarnejša orožja, hkrati pa ob pomoči publike izpostavili svoje vrednote. V prvi vrsti novo okrepitev, starega znanca slovenskih igrišč, Chrisa Bookerja, ki je dosegel 21 točk in zbral sedem skokov. Tudi pri Unionu Olimpiji je bil med boljšimi nov obraz, 27-letni črnogorski reprezentant Nikola Pavličević, ki je dosegel 14 točk, vendar sam ni mogel preprečiti poraza oziroma vladavine Laškega. Pred 800 gledalci v Treh lilijah je Zlatorog prednost gradil počasi in zanesljivo. Prvi udarec je Ljubljančanom zadal z delnim izidom 9:0, ki ga je od zaostanka 51:55 pripeljal do vodstva petih točk. Gostje so to prednost še ujeli (68:68), nato pa doživeli nov delni izid 8:0, ki jih je pet minut pred koncem dokončno oddaljil od zmage.

V drugem krogu bo skušal Zlatorog doma prekiniti niz zmag Rogaške, Union Olimpijo pa v Stožicah čaka državni prvak Tajfun.