Stoudemire in soigralci premočni za Olimpijo

Ljubljana, 26. 10. 2016 21.10 |

T.Š./STA
3

V 3. krogu košarkarskega evropskega pokala je Union Olimpija gostila Hapoel iz Jeruzalema. Ljubljančani so doživeli še tretji poraz v tem evropskem tekmovanju, izraelsko moštvo je upravičilo vlogo favorita in zmagalo 89:74.

Košarkarji Uniona Olimpije so doživeli tretji poraz v evropskem pokalu, tako da pred dvema zaporednima gostovanjem ostajajo še brez zmage in z vedno manj možnostmi, da se v skupini petih ekip izognejo zadnjemu mestu, ki edino pomeni konec evropske sezone sredi decembra. Drugič so bili nemočni pred domačo publiko; Hapoel iz Jeruzalema je zmagal z 89:74.

Izraelska zasedba je v Stožice privabila nekaj dodatnih gledalcev, saj zanjo nastopa slavni košarkar iz lige NBA Amare Stoudemire. Štiriintridesetletni Američan, šestkrat udeleženec tekme zvezd v ZDA, je dosegel zgolj pet točk in ujel sedem žog, veliko bolj odločilna pa sta bila njegova manj znana rojaka. Tarence Kinsey je zbral 23 točk, Curtis Jerrells pa eno manj. Končna razlika petnajstih točk ni povsem realen odsev dogajanja na parketu. Ljubljančani so imeli obdobja dobre igre, predvsem v zaključku prvega polčasa, žal pa tudi preveč slabih, kar so izkušeni gostje znali izkoristiti.

Ob polčasu je Hapoel vodil le za dve točki (41:39), v drugem polčasu pa je naredil delno razliko 10:2 v tretji četrtini, v zadnji četrtini pa so še povišali vodstvo in vodili s +16 (77:61) in zanesljivo zmagali. Pri Unionu Olimpiji je 17 točk dosegel Dražen Bubnić (met iz igre 7:11), 12 jih je dodal Nikola Janković, deset pa Stevan Milošević.

Union Olimpija bo naslednji teden gostovala v Valencii, v petem krogu je prosta, v šestem 16. novembra pa jo čaka pot v Krasnodar.

Jan Barbarič (levo) je dosegel sedem točk.