Olimpija spet slaba v končnici, ji grozi celo izpad iz regionalne lige?

Ljubljana, 07. 02. 2016 20.57 |

Union Olimpija je v 23. krogu košarkarske lige ABA gostila evroligaško Cedevito. Zmage (91:84) so se veselili gostje iz Zagreba, ki ostajajo pod vrhom lestvice. Zmaji so s štirinajstim porazom v sezoni v vseh večjih težavah in se bodo celo borili za obstanek v ligi.

Varovanci trenerja Miha Potočnika so bili vnovič slabi v končnici tekme.
Varovanci trenerja Miha Potočnika so bili vnovič slabi v končnici tekme. FOTO: Damjan Žibert

Košarkarji iz slovenske prestolnice so po dveh zaporednih zmagah doživeli štirinajsti poraz v regionalni ligi. Na domačem parketu so morali priznati premoč Cedeviti, ki je zmagala z 91:84. Ljubljančani tri kroge pred koncem rednega dela ostajajo dva zmagi oddaljeni od zadnjega mesta, ki ga zaseda slovenski prvak Tajfun. Preostali sta jim še dve gostovanji, najprej pri Mega Leksu in nato Metalcu, tekmovanje pa bodo končali v Stožicah proti Partizanu.

Cedevita je bila favorit tekme, vendar je vlogo upravičila šele v zadnjih desetih minutah. Do tedaj so bili zeleno-beli vseskozi v enakovredni vlogi, imeli so visok odstotek zadetih metov, le nekaj slabih minut v zadnji četrtini pa jih je stalo zmage. V tem času so se namreč Zagrebčani dokopali do prednosti 84:73, ki so jo gostitelji slabi dve minuti pred koncem skoraj izničili (82:84), vendar nato dobili pet točk v dveh napadih in se morali posloviti od zmage.

Union Olimpija je imela štiri igralce z dvomestnim izkupičkom. Zach Wright je ob metu iz igre 9:12 dosegel 18 točk, imel 8 podaj in sedem skokov (indeks 34). Miha Lapornik je dodal 17 točk, Mitja Nikolić 15 in Sava Lešić 14.

Union Olimpija - Cedevita 84:91 (21:20, 29:30, 21:18, 13:23)