Cedevita Olimpija z odličnim drugim polčasom prekinila niz porazov

Ljubljana, 23. 03. 2024 15.25 |

Simon Valant, M.J.
1

Košarkarji Cedevite Olimpije so na tekmi 24. kroga lige ABA prekinili negativen rezultatski niz treh zaporednih porazov. V dvorani Stožice so gostili črnogorski Mornar iz Bara, z dobro predstavo v tretji četrtini pa so si priigrali ključno prednost. Zmaga Olimpije (105:89) in poraz Zadra je Ljubljančanom omogočil skok na četrto mesto, ki v končnici prinaša prvo tekmo na domačih tleh. Posnetek tekme si lahko ogledate v bogatem arhivu VOYO.

Olimpija je srečanje pričela s peterko: Stewart Jr., Cobbs, Glas, Blažič in Omić.

Domačim košarkarjem je na začetku tekme precej preglavic povzročal Alex Gavrilović, ki je v uvodnih šestih minutah dosegel kar 14 točk.

Alex Gavrilović
Alex Gavrilović FOTO: Cedevita Olimpija Tine Ružič

V prvi četrtini, ki jo je dobila Cedevita (30:28), so gledalci v Stožicah spremljali izredno izenačeno in dinamično tekmo s hitrimi napadi ter številnimi uspešno zaključenimi meti. Obe ekipi sta v prvem delu igre beležili met z več kot 60 % uspešnostjo.

Cedevita Olimpija vs Mornar
Cedevita Olimpija vs Mornar FOTO: Sofascore.com

Varovanci trenerja Zorana Martića so v drugi četrtini prikazali boljšo igro v obrambi, se je pa na drugi strani igrišča nekoliko zaustavil ljubljanski napad, pri katerem sta bila najbolj razpoložena Alen Omić in Jaka Blažič. Ljubljančani so tako na odmor odšli z minimalno prednostjo (47:46).

Domača zasedba se je ob koncu tretjega dela igre po uspešnem metu z razdalje Blažiča odlepila na dvomestno prednost, ki jo je z imenitnim zabijanjem in trojko tik pred koncem tretje četrtine nadgradil še Američan Dewayne Stewart Jr. (75:61).

Zmaji, ki so zbrali kar 37 asistenc, so z dobro predstavo nadaljevali tudi v zadnjem kvartalu in jo kronali z visoko zmago s 105:89. Omić je zbral 20 točk, Blažič pa 18. V taboru gostov sta izstopala Gavrilović, ki je zbral 26 točk in Marcus Weathers s 24 točkami.

Alex Gavrilović vs Cedevita Olimpija
Alex Gavrilović vs Cedevita Olimpija FOTO: Sofascore.com

Košarkarji Olimpije so si po porazu Splita proti Ciboni že zagotovili napredovanje v končnico, še naprej pa bijejo boj za četrto mesto na lestvici, kjer so po izkupičku zmag prehiteli Zadar, ki je je na tekmi 24. kroga izgubil proti Borcu iz Čačka.