Olimpija brez možnosti za uspeh v Beogradu proti Crveni zvezdi

Beograd, 27. 02. 2017 20.10 |

T.Š./STA
0

Košarkarji ljubljanske Olimpije so v 24. krogu regionalne lige Aba v Beogradu visoko izgubili proti Crveni zvezdi (67:88). Prvi strelec tekme je bil center Olimpije Janković, ki je dosegel 16 točk.

Vodilna ekipa lige Aba Crvena zvezda ni imela večjih težav z Olimpijo. Dvome o zmagovalcu je razblinila že v prvi četrtini, ki jo je dobila z 12 točkami naskoka. Podobno je tekma potekala tudi v nadaljevanju, na koncu je bila prednost domačih velikih 21 točk. Domačim je manjkal poškodovani Nemanja Dangubić, prav tako v ekipi ni bilo Stefana Jovića.

Olimpija je bila na tekmi brez Devina Oliverja, ki je zbolel, a Ljubljančani niso čutili pritiska, saj so igrali proti izrazitemu favoritu. Vseeno varovancem Gašperja Okorna ni steklo, zaostanek se je iz četrtine v četrtino večal.

Najboljši strelec je bil na koncu tekme pri domačih Petar Rakičević s 14 točkami, medtem ko jih je za Olimpijo Nikola Janković dosegel 16.

Olimpija bo v naslednjem krogu lige Aba v nedeljo, 5. marca igrala s Cedevito, medtem ko se bo vodilna Crvena zvezda dan kasneje v gosteh merila s FMPjem.

Nikola Janković (desno) je dosegel 16 točk.