Olimpija do prve zmage, zeleno-beli sestrelili Ulm v Stožicah

Ljubljana, 23. 11. 2016 22.43 |

Košarkarji Uniona Olimpije so v šestem krogu Evropskega pokala premagali Ratiopharm Ulm in se veselili prve zmage v tej evropski sezoni (76:72).

Olimpija tokrat ni razočarala navijačev v dvorani Stožice.
Olimpija tokrat ni razočarala navijačev v dvorani Stožice. FOTO: Damjan Žibert

Košarkarji Uniona Olimpije so v šestem nastopu v evropskem pokalu prišli do prve zmage. V Stožicah so premagali nemški Ratiopharm iz Ulma, s katerim so tudi na gostovanju odigrali izenačeno partijo. Tam so izgubili za pet točk, tokrat pa so slavili s 76:72. S to zmago so Ljubljančani dva kroga pred koncem prvega dela ohranili teoretične možnosti za drugi del, ki pa niso le v njihovih rokah. Zeleno-beli so do zmage prišli v zadnji četrtini, podobno kot na večini tekem v tej sezoni pa so morali njihovi privrženci trepetati do zadnjih sekund. In to kljub temu, da so imeli tri minute in pol pred koncem najvišjo prednost na tekmi - 76:65. Po stari navadi je Union Olimpija tu obstala. V naslednjih treh minutah ni dosegla koša, še huje, ni prišla niti do enega izdelanega meta na koš. Gostje so se približali na 76:72, za kaj več pa jim je zmanjkalo časa, pa tudi volje, saj jim je bilo dovolj izgubiti za manj kot pet točk.

Union Olimpija se je izkazala z ekipno predstavo - manjkala sta Mesiček in Janković, saj se je med strelce vpisalo devet igralcev, med njimi je Mirko Mulalić dosegel 16 točk, Gregor Hrovat je zbral 13 točk, pet podaj in štiri skoke, Stevan Milošević enajst točk in sedem skokov, Devin Oliver pa deset točk, pet skokov in štiri podaje. Union Olimpija bo v naslednjem krogu gostovala v Jeruzalemu, prvi del pa bo sklenila 7. decembra doma proti Valencii.