Union Olimpija izgubila s Cedevito, Krka s Partizanom

Zagreb, 27. 12. 2014 19.38 |

V ligi ABA sta izgubili obe slovenski moštvi. Košarkarji Uniona Olimpije so v 15. krogu gostovali v Zagrebu in izgubili s Cedevito (60:66). Novomeška Krka je gostila beograjski Partizan in morala priznati premoč, izid je bil 78:72.

Košarkarji Uniona Olimpije so doživeli tretji zaporedni poraz v ligi Aba. V zadnjih sedmih dneh so izgubili s Krko, Cibono ter Cedevito, torej neposrednimi tekmeci za vrh razpredelnice. Zaskrbljujoče je, da so Ljubljančani vsa tri srečanja izgubili v drugih polčasih; v skupno 60 minutah so dosegli le 77 točk ali dobrih 25 na polčas.

Proti Cedeviti so imeli še najboljši drugi polčas - dosegli so 31 točk, vendar so skoraj polovico teh točk dosegli v zadnjih petih minutah. Do 35. minute so zmogli komaj 46 točk, kar je pomenilo, da je bila Cedevita že pred gladko zmago, kajti vodila je s petnajstimi točkami naskoka. Toda zeleno-beli so tedaj vendarle zaigrali nekoliko bolj podjetno, z nekaj lahkimi koši zmanjšali zaostanek ter po edinem protinapadu na tekmi je najboljši posameznik pri Unionu Olimpiji Blaž Mahkovic znižal na 64:60. Do konca tekme je bilo še dovolj časa, vendar je na plan znova prišla neučinkovitost varovancev Aleša Pipana, ki v treh napadih niso prišli do koša, tako da so na koncu vpisali sedmi poraz v regionalnem tekmovanju. Mahkovic je dosegel 16 točk, Murić jih je dodal 13, Prepelič pa 11, to je trojica, ki je presegla mejo desetih točk, pri Cedeviti je bil prvi strelec Bilan (17 točk), Ukić jih je dosegel 13 točk.

Ljubljančani so ostali praznih rok pi tekmi s Cedevito.
Ljubljančani so ostali praznih rok pi tekmi s Cedevito. FOTO: Damjan Žibert

Partizan je v Novem mestu gostoval brez poškodovanega Eda Murića, a so gostje držali rezultatsko prednost skozi večji del tekme. Košarkarji Krke so doživeli deveti poraz v ligi Aba, osmega v zadnjih devetih krogih. Vmes so premagali le Union Olimpijo. Proti Partizanu so bili brez pravih možnosti za uspeh. Imeli so sicer dovolj razpoloženih igralcev, ki so med drugim zadeli enajst trojk, vendar so povsem odpovedali pod obročema. Prav višina in moč gostujočih igralcev je bila tokrat odločilna za končni razplet. Tudi ko je Krka sredi prvega polčasa trojke metala 6:7, je na semaforju zaostajala za tekmecem. Razlika je bila sicer minimalna, a ko se je met z razdalje ustavil, so Beograjčani hitro pobegnili na dvomestno prednost. Takšno so imeli tudi v 36. minuti (62:73), ko je Krka krenila v zadnji poskus preobrata. Prišla je na pet točk zaostanka, več ji pa Milan Mačvan (24 točk, 8 skokov, 6 podaj, indeks 32) in druščina niso dovolili. Rezultat polčasa je bil 32:38 in tudi ob koncu je bilo + 6 za Partizan. Najboljša strelca sta bila Milan Mačvan pri gostih (24 točk) in Malcom Armstead pri domačih (18 točk).