Olimpija ostaja pri treh zmagah v ligi Aba, tokrat usodna Budućnost

Podgorica, 20. 11. 2016 19.20 |

Košarkarji Uniona Olimpije so v tekmi 10. kroga lige Aba izgubili na gostovanju v Podgorici proti Budućnosti s 74:84. Olimpija (z odigrano tekmo manj) tako ostaja pri treh zmagah, vknjižila pa je še šesti poraz.

Okornovi fantje so izgubili v Podgorici.
Okornovi fantje so izgubili v Podgorici. FOTO: Damjan Žibert

Še preden so so gostje dobro zavedli, kaj se dogaja, je bilo na semaforju 10:0. A so se zato zmaji zbrali in preprečili katastrofo. Pravzaprav so bili sredi druge četrtine povsem blizu popolnemu preobratu; potem ko so zaostanek najprej znižali, so po seriji košev Brandona Jeffersona in Jureta Pelka ter njunih trojkah celo izenačili na 24:24. A niso znali zadržati takšne ravni, domači pa so po nekaj minutah odlične igre spet pobegnili za skorajda 15 točk in si pred drugim polčasom ustvarili lepo zalogo (45:32).

Gostiteljem ni bilo težko zadržati približno takšne razlike, a kakršno so začeli drugi polčas. Olimpija se ni mogla približati, podgoriška ekipa je brez težav vzdrževala razliko približno desetih točk in na koncu s takšno tudi zmagala. Pri domačih sta bila s po 16 točkami najučinkovitejša Boris Savović in Petar Popović, pri Ljubljančanih je z 21 izstopal Jefferson, zadel je tudi štiri trojke, po 12 pa sta jih dodala Mirko Mulalić in Blaž Mesiček.