Olimpija slavila na gostovanju v Zadru

Zadar, 08. 11. 2014 21.00 |

Košarkarji Uniona Olimpije so v 7. krogu lige Aba v gosteh premagali Zadar s 67:60. Ljubljančani so na težkem gostovanju v Zadru, domača ekipa je na svojem parketu izgubila zgolj proti vodilni Crveni zvezdi, prišli do svoje četrte zmage v sezoni.

Olimpija je tekmo v Zadru začela sanjsko. Ob premalo agresivni igri domačih je imela v prvih desetih minutah kar 71-odstotni met iz igre, kar ji je ob koncu prve četrtine prineslo izdatno vodstvo 29:9. Na začetku druge četrtine pa je sledil mrk Ljubljančanov, po številnih napakah so se gostitelji v zgolj dobrih dveh minutah približali na 19:29, nato pa zaostanek znižali še na 27:33. Na relativno varni razdalji sta Zadrčane do konca polčasa držala Luka Rupnik in Hristo Nikolov s trojkama v pravih trenutkih.

Mirza Begić je še vedno član Olimpije.
Mirza Begić je še vedno član Olimpije. FOTO: Damjan Žibert

Premor izbrancem Aleša Pipana ni pomagal, novo temačno obdobje je sledilo v tretji četrtini, ko so gosti z delnim izidom 8:0 praktično izničili prednost Ljubljančanov. Toda v izdihljajih tretjega dela igre so se gosti pobrali, predvsem po zaslugi nekaj točk Marka Marinovića, in po lepi akciji Klemna Prepeliča v zadnji sekundi prišli do obetavnega naskoka 55:46. Večji del zadnje četrtine je gostom uspelo voditi za najmanj pet točk. Enega odločilnih košev je dobro minuto pred koncem iz težkega položaja dosegel Marinović in zadel za 64:57, kar je bilo dovolj za zmago.

Zadar - Union Olimpija 60:67 (9:29, 35:44, 46:55)