Olimpija z atraktivnimi zabijanji do prestižne zmage nad Maccabijem

Ljubljana, 03. 02. 2016 22.21 |

Košarkarji Uniona Olimpije so v petem krogu drugega dela evropskega pokala zabeležili odmevno zmago. V Stožicah so premagali šestkratnega evropskega prvaka, izraelski Maccabi iz Tel Aviva, s 73:66.

Lešić je bil prvi strelec zmajev s 16 točkami.
Lešić je bil prvi strelec zmajev s 16 točkami. FOTO: ABA liga

Za Ljubljančane je to prva zmaga v drugem delu tekmovanja in ji ne daje več možnosti za napredovanje. Zmaga varovancev trenerja Gašperja Potočnika je povsem zaslužena. Bili so boljši praktično vseh štirideset minut. Gostje, ki so letos evropska tekmovanja začeli v evroligi, nato pa zdrsnili v evropski pokal, so vodili le na začetku, nato pa so domači prevzeli vajeti igre v svoje roke in jih suvereno držali vse do konca.

Najvišjo prednost so dosegli ob koncu druge četrtine (42:31), tudi v nadaljevanju, ko se je Maccabi približal le na točko zaostanka in ves čas dihal za ovratnik, pa so ohranili mirno kri. Čeprav zeleno-beli niso blesteli z meti z razdalje, pa so imeli dovolj razpoloženih igralcev za uspešen boj. Že v prvem polčasu se jih je devet vpisalo med strelce, na koncu pa sta izstopala Sava Lešić s 16 točkami in Ronalds Zakis s 13.

Navkljub zmagi se bo Union Olimpija od evropskega pokala poslovila naslednji teden na gostovanju pri Unicsu v Kazanu.

Union Olimpija – Maccabi Tel Aviv 73:66 (19:17, 26:21, 15:18, 13:10)