Olimpijo od senzacije ločile tri desetinke

Ljubljana, 09. 12. 2010 20.35 |

V osmem krogu košarkarske Evrolige je Union Olimpija nesrečno po podaljšku izgubila proti Panathinaikosu s 95:88 . Zmaji so še 20 sekund pred koncem rednega dela vodili za štiri točke.

Košarkarji Uniona Olimpije so bili tik pred presenečenjem.
Košarkarji Uniona Olimpije so bili tik pred presenečenjem. FOTO: Damjan Žibert

Košarkarji Olimpije so lahko v obračun proti Panathinaikosu stopili sproščeno, saj so se po zmagi moskovskega CSKA proti Valencii že uvrstili med 16 najboljših moštev v Evroligi. Začetek tekme v dvorani OAKA je bil zelo izenačen, saj si v uvodnih minutah nobeno izmed moštev ni uspelo priigrati občutnejše prednosti. V zadnjih dveh minutah prve četrtine so se gostitelji le uspeli nekoliko odlepiti in si po prvih desetih minutah igre priigrali šest točk naskoka. Varovanci Željka Obradovića so nato pobegnili že na devet točk razlike, a so Ljubljančani odgovorili s sedmimi zaporednimi točkami. Kljub temu si je Panathinaikos pred iztekom 20. minute uspel priigrati štiri točke prednosti. V prvem polčasu je bil izjemno razpoložen Kenny Gregory, saj je v tem delu igre dosegel 11 točk.

Zmaji so z dobro igro nadaljevali tudi v tretji tretjini in po košu Saše Ožbolta najprej uspeli izid izenačiti, s polaganjem Damirja Markote pa celo povedli z 41:39. Gostitelji so se nato uspeli pobrati, po tretji trojki Vlada Ilievskega pa je Olimpija povedla za tri točke. Na drugi strani je z isto mero vrnil Antonis Fotsis in izid je bil znova poravnan. A to v tretji četrtini razpoloženih gostov ni vrglo iz tira in pred četrto četrtino je četa Jureta Zdovca vodila za štiri točke. Tudi zadnjih 10 minut rednega dela pa so Ljubljančani začeli odločno in v 32. minuti po polaganju Dina Muriča povedli za devet točk. Sledil je mrk, ki so ga Grki s pridom izkoristili. Iz minute v minuto je prednost kopnela, po trojki Drewa Nicholasa z velike razdalje je Panathinaikos zaostajal le še za tri točke. Sledil je odločen odgovor zmajev in po košu Ožbolta je prednost tri minute pred koncem ponovno znašala osem točk. Košarkarji iz Aten so odgovorili z dvema zaporednima trojkama in slabi dve minuti pred koncem rednega dela so Ljubljačani vodili le še za dve točki, kar je napovedovalo novo dramatično končnico. Olimpija je še 20 sekund do konca rednega dela vodila za štiri točke, a nezbranost in koš tri desetinke pred koncem tekme Diamanatidisa sta poskrbela, da je o zmagovalcu odločal podaljšek.

Podaljšek je s trojko odprl Ilievski, a Obradevićeva četa je odgovorila z 11 zaporednimi točkami in zmagovalec je bil odločen.

Panathinaikos – Union Olimpija 95:88 (23:17, 14:16, 13:21, 29:25, 16:9)