Košarkarji Olympiakosa so finalisti Evrolige, potem ko so na zaključnem turnirju v Istanbulu v polfinalu premagali branilce naslova, zasedbo CSKA-ja z 82:78. Rusi so vodili celotno tekmo, Grki pa so do preobrata prišli v zadnji četrtini, ki so jo dobili z rezultatom 22:14. V drugem polfinalu je Fenerbahče porazil ekipo Real Madrida (84:75).

Trenutno uporabljate Adobe Flash Player verzije 8.

Za napredno uporabo našega novega predvajalnika priporočamo Adobe Flash Player 9, ki omogoča celozaslonski ogled in najboljšo kvaliteto videa.
Priporočamo najnovejšo različico Adobe Flash Player verzije 9, ki si ga lahko brezplačno naložite tukaj

Video

Olympiakos - CSKA polfinale evrolige

Olympiakos se veseli uvrstitve v finale Evrolige. (Foto: AP)

CSKA je pred letom dni zmagal na zaključnem turnirju četverice v Berlinu, tokrat pa že v polfinalu moral priznati premoč Olympiakosu. Ta se je sicer za uvrstitev na zaključni turnir v Istanbulu precej mučil v četrtfinalnih bojih z Efesom, a je tedaj nadoknadil zaostanke z 1:2 in si rezerviral vstopnico za najboljše štiri klube Evrope. Zanimivo je tudi to, da je oba medsebojna obračuna v rednem delu sezone dobil CSKA. V polfinalni tekmi Evrolige so Grki bolje odigrali predvsem v drugem polčasu, potem ko so v prvem zaostajali že za 13 točk, ob polčasu pa je bil izid 40:33 v korist Rusov. Ti so vodili praktično celotno tekmo do izida 73:74, ko so Grki šele drugič na tekmi povedli. Prednost so nato uspešno zadržali do konca. Olympiakos se je tako še osmič uvrstil v finale evrolige, trikrat do zdaj je v njem tudi slavil, zadnjič pred štirimi leti, ko je premagal Real Madrid. Najboljši strelci Grkov so bili Vassilis Spanoulis, Kostas Mantzaris in Kostas Papanikolaou, vsi s po 14 točkami, medtem ko jih je Miloš Teodosić za CSKA dosegel 24, Nando De Colo 16, Aaron Jackson pa 12.

Razpoloženi Udoh preveč za Real Madrid
V drugem polfinalu je domačin Fenerbahče brez večjih težav premagal zasedbo Real Madrida, sicer najboljšo ekipo rednega dela Evrolige. Turki so izkoristili glasno podporo domačih navijačev v Istanbulu in vodili praktično celotno tekmo, večji del tekme celo z dvomestno razliko. Luka Dončić se ob porazu Real Madrida ni naigral - v dobrih 17 minutah igre ni dosegel koša (met iz igre 0/6), zbral pa je dva skoka in tri podaje. Najboljši igralec tekme je bil Ekpe Udoh z statističnim indeksom 36, ob tem pa je dosegel 18 točk (met 8/12), 12 skokov in kar osem podaj.