Istanbul, 19. 05. 2017 22.32 |

Košarkarji Olympiakosa so finalisti Evrolige, potem ko so na zaključnem turnirju v Istanbulu v polfinalu premagali branilce naslova, zasedbo CSKA-ja z 82:78. Rusi so vodili celotno tekmo, Grki pa so do preobrata prišli v zadnji četrtini, ki so jo dobili z rezultatom 22:14. V drugem polfinalu je Fenerbahče porazil ekipo Real Madrida (84:75).

• Vrhunci tekme Fenerbahče - Real Madrid
    01:37
    Vrhunci tekme Fenerbahče - Real Madrid
  • Vrhunci tekme Olympiakos – CSKA
    01:47
    Vrhunci tekme Olympiakos – CSKA
Olympiakos se veseli uvrstitve v finale Evrolige.
Olympiakos se veseli uvrstitve v finale Evrolige. FOTO: AP

CSKA je pred letom dni zmagal na zaključnem turnirju četverice v Berlinu, tokrat pa že v polfinalu moral priznati premoč Olympiakosu. Ta se je sicer za uvrstitev na zaključni turnir v Istanbulu precej mučil v četrtfinalnih bojih z Efesom, a je tedaj nadoknadil zaostanke z 1:2 in si rezerviral vstopnico za najboljše štiri klube Evrope. Zanimivo je tudi to, da je oba medsebojna obračuna v rednem delu sezone dobil CSKA. V polfinalni tekmi Evrolige so Grki bolje odigrali predvsem v drugem polčasu, potem ko so v prvem zaostajali že za 13 točk, ob polčasu pa je bil izid 40:33 v korist Rusov. Ti so vodili praktično celotno tekmo do izida 73:74, ko so Grki šele drugič na tekmi povedli. Prednost so nato uspešno zadržali do konca. Olympiakos se je tako še osmič uvrstil v finale evrolige, trikrat do zdaj je v njem tudi slavil, zadnjič pred štirimi leti, ko je premagal Real Madrid. Najboljši strelci Grkov so bili Vassilis Spanoulis, Kostas Mantzaris in Kostas Papanikolaou, vsi s po 14 točkami, medtem ko jih je Miloš Teodosić za CSKA dosegel 24, Nando De Colo 16, Aaron Jackson pa 12.

Razpoloženi Udoh preveč za Real Madrid
V drugem polfinalu je domačin Fenerbahče brez večjih težav premagal zasedbo Real Madrida, sicer najboljšo ekipo rednega dela Evrolige. Turki so izkoristili glasno podporo domačih navijačev v Istanbulu in vodili praktično celotno tekmo, večji del tekme celo z dvomestno razliko. Luka Dončić se ob porazu Real Madrida ni naigral - v dobrih 17 minutah igre ni dosegel koša (met iz igre 0/6), zbral pa je dva skoka in tri podaje. Najboljši igralec tekme je bil Ekpe Udoh z statističnim indeksom 36, ob tem pa je dosegel 18 točk (met 8/12), 12 skokov in kar osem podaj.