Curry s 53 točkami 'eksplodiral' proti New Orleansu

Memphis, 01. 11. 2015 08.09 |

Stephen Curry je že na začetku nove sezone lige NBA dokazal, zakaj si je v minuli sezoni zaslužil naziv najkoristnejšega igralca (MVP). Zvezdnik ekipe Golden State Warriors je New Orleans Pelicans nasul kar 53 točk za zmago v gosteh s 134:120.

Stephen Curry je bil v minuli sezoni najboljši igralec najboljše ekipe rednega dela lige, v povprečju je dosegal 23,8 točke, 7,7 podaje in 4,3 skoka na tekmo. In kot kaže, se v novi sezoni ne namerava ustaviti. V izjemni formi so tudi bojevniki, ki so obrambo naslova prvakov lige NBA začeli z zmagami na uvodnih treh tekmah nove sezone. Curry je povsem prevladoval v tretji četrtini, ko je dosegel kar 28 točk, kar je za dve točki več od izkupička celotne ekipe pelikanov v tej četrtini. Moštvo iz New Orleansa tako ostaja še brez zmage v tej sezoni.

Stephen Curry
Stephen Curry FOTO: Reuters
Sedemindvajsetletni Curry je metal iz igre 17:27, ob tem je zadel kar osem trojk iz 14 poskusov ter vseh 11 prostih metov. "Skušam prav vsako tekmo igrati z enako miselnostjo, torej ustvarjati priložnosti in organizirati igro, trenutno sem zelo samozavesten," je dejal Curry, ki je najboljšemu točkovnemu izkupičku sezone dodal še devet podaj in štiri ukradene žoge.

Košarkarji Los Angeles Clippers so s 114:109 odpravili Sacramento Kings ter se na krilih Blaka Griffina, ki je 14 od 37 točk dosegel v zadnji četrtini, veselili še tretje zmage. Zmagali so tudi košarkarji Utah Jazz, ki so s 97:76 Indiana Pacers prizadejali še tretji poraz. Košarkarji nekdanjega moštva Gorana Dragića Phoenix Suns so s 101:90 premagali Portland Trail Blazers. Najboljši v vrsti sonc je bil Eric Bledsoe s 33 točkami.

Saša Vujačić
Saša Vujačić FOTO: Reuters

Saša Vujačić je pri zmagi New York Knicks, ki so v gosteh premagali Washington Wizards s 117:110, sodeloval s štirimi točkami, šestimi skoki in štirimi asistencami in ukradeno žogo. Mariborčan je igral v začetni peterki 26 minut ob metu iz igre 2:10, nenatančen je bil z razdalje, saj je zgrešil vse štiri poskuse za tri točke.

Beno Udrih
je ob domači zmagi Memphis Grizzlies s 101:91 nad Brooklyn Nets na parketu v rezervni postavi preživel 15 minut. Zadel je osem točk ter v statistiko vpisal še skoka, tri podaje in blokado. Iz igre je metal 3:8, ob tem je zadel trojki iz treh poskusov.

Washington Wizards - New York Knicks 110:117
Memphis Grizzlies - Brookly Nets 101:91
Indiana Pacers - Utah Jazz 76:97
New Orleans Pelicans - Golden State Warriors 120:134
Portland Trail Blazers - Phoenix Suns 90:101
Los Angeles Clippers - Sacramento Kings 114:109