New York, 24. 01. 2017 07.41 |

Moštvo košarkarske lige NBA Miami Heat je doma premagalo Golden State Warriors s 105:102. Goran Dragić je v 36 minutah za Miami prispeval 19 točk, pet podaj in štiri skoke. S 33 točkami je bil prvi strelec Miamija Dion Waiters. Ljubljančan je po tekmi prek spleta pozdravil tudi navijače v domovini.

Goran Dragić
Goran Dragić FOTO: AP

Miami je imel do te tekme 14 zmag, Warrios na drugi strani 37 in vsega šest porazov. Heat je aktualne podprvake nadigral pod obročema in izza polkroga, ki označuje met za tri točke, tako da je na koncu zasluženo prišel do četrte zaporedne zmage, Golden Statu pa zadal prvi poraz po nizu sedmih uspehov. Goran Dragić je po tekmi za spletno stran lige nekaj stavkov povedal tudi v slovenščini. Po tekmi ni skrival zadovoljstva, saj je njegova ekipa v seriji zaporednih zmag: "Odlični smo bili in zmagali četrtič zapored. Dobro smo igrali v obrambi in napadu. V zadnjih minutah smo videli, kako močan je podprvak iz Oaklanda, ko je nadoknadil zaostanek desetih točk," je čestital soigralcu Dionu Waitersu za natančno trojko, s katero je Miami poskrbel za največje presenečenje večera v ligi NBA. "Bil je vroč, vesel sem zanj, da je bil zabil odločilni koš. Bili smo prava ekipa in zasluženo premagali favorita," je še dodal 30-letni Ljubljančan, ki je iz igre metal 5:14 ter imel pet skokov in štiri podaje. Še nekaj minut pred koncem je Miami vodil z 98:88, nato pa so se prvaki iz leta 2015 povsem približali. "Nimam težav s takimi meti. Obožujem tovrstne priložnosti in zdaj se počutim res odlično," je dodal junak tekme Dion Waiters.

Na drugi strani je Stephen Curry za malo zgrešil trojnega dvojčka (21 točk, 10 skokov, 8 podaj), Kevin Durant jih zbral 27 točk, Klay Thompson pa 22. Izgubila je tudi drugouvrščena ekipa lige in aktualni prvak Cleveland Cavaliers. A medtem ko je za Miami zmaga bolj prestižnega značaja, saj nima več možnosti za uvrstitev v končnico, je lahko za New Orleans to ena ključnih zmag v boju za osmo mesto na zahodu. Na koncu je bilo tesno - 124:122, Cavs, ki so izgubili šestih v zadnjih desetih tekmah, pa ni pomagalo niti 49 točk Kyrie Irvinga in trojni dvojček LeBrona Jamesa (26 točk, 10 skokov, 12 podaj). Domače sta do zmage popeljala Terrence Jones (36 točk) and Jrue Holiday (33).

Igrala je tudi ekipa Bena Udriha Detroit Pistons in doma izgubila proti Sacramento Kings s 104:109. Udrih ni dobil priložnosti. Tudi Saša Vujačić ni zaigral, njegovi New York Knicks pa so v gosteh premagali Indiana Pacers s 109:103.

Charlotte Hornets - Washington Wizards      99:109
Brooklyn Nets - San Antonio Spurs           86:112
Atlanta Hawks - Los Angeles Clippers       105:115
Miami Heat - Golden State Warriors         105:102
Detroit Pistons - Sacramento Kings         104:109
Milwaukee Bucks - Houston Rockets          127:114
New Orleans Pelicans - Cleveland Cavaliers 124:122
Indiana Pacers - New York Knicks           103:109