Panathinaikos Madridčane razbil že v uvodni četrtini z začetkom 20:0, Dončić vknjižil 10 točk

Atene, 17. 04. 2018 21.44 |

Košarkarji Panathinaikosa so na uvodni tekmi četrtfinala evrolige visoko porazili (95:67) madridski Real. Ponižanje belega baleta se je začelo že na samem uvodu tekme, potem ko so v uvodnih petih minutah Grki povedli že z 20:0. Slovenski reprezentant Luka Dončić je pri poražencih vknjižil 10 točk, Anthony Randolph pa še eno več (11). Pri domačih je rekordnih 16 podaj zabeležil Nick Calathes.

Panathinaikos je že po petih minutah igre vodil 20:0, nato pa je neprepoznavno medlim gostom le uspelo zadeti, in sicer je to uspelo Treyu Thompkinsu, ki je začasno le prekinil trpljenje Reala. Ta je v drugi četrtini uspel znižati vodstvo domačinov in prišel na enomesten zaostanek (17:26), a so se košarkarji iz Aten ob bučni podpori fanatičnih navijačev vendarle uspeli znova odlepiti do konca polčasa (46:30). V prvem polčasu sta bila pri domačih nezaustavljiva Mike James s 14 točkami (ob metu za dve točki 4/5 in za tri 2/2) in Nick Calathes z devetimi točkami in kar sedmimi podajami. Slovenski čudežni deček Luka Dončić je v prvem polčasu vknjižil šest točk in je bil skupaj z Anthonyjem Randolphom in Gustavom Ayonom, ki sta jih prav tako dosegla po 6, najboljši strelec Reala.

Po prihodu iz slačilnic pa so varovanci katalonskega stratega Xavija Pascuala nadaljevali s košarkarsko poezijo in v 26. minuti povedli s kar 29 točkami prednosti (66:37) ob skupnem metu za tri točke 9/12. Pogled trenerja gostov Pabla Lasa je bil sklonjen v 29. minuti, ko je Panathinaikos uspel povesti že za okroglih 30 točk (70:40). Ob koncu tretje četrtine je na semaforju pisalo 77:44, tako da je bilo zadnjih deset minut le še formalnost. Na koncu se je tekma zaključila s suvereno zmago Panathinaikosa z 95:67.

Od samega začetka razigrani branilec Calathes je na tekmi vknjižil kar 16 podaj, kar je nov evroligaški rekord. Strelsko daleč najbolj razpoložen je bil sicer ameriški branilec Mike James, ki se je zaustavil pri 24 točkah (met za dve: 7/11, za tri 3/3) in 8 skokih.

V drugi tekmi večera je CSKA v zadnjih minutah uspel streti odpor Himkija, ki je vodil večji del tekme, a na koncu moral priznati premoč slovitejšemu mestnemu tekmecu s 95:98. Ekipe igrajo na tri zmage.