Petrol Olimpija dobila obračun spodnjega dela lestvice in se veselila druge zmage v ligi prvakov

Ljubljana, 05. 12. 2017 22.12 |

Petrol Olimpija je v 7. krogu elitnega evropskega tekmovanja vknjižili drugo zmago. V zmajevem gnezdu je premoč Ljubljančanom morala priznati poljska Rosa Radom 80:72 (10:10, 34:25, 61:53), zmaji pa so po slabši predstavi v uvodni četrtini v nadaljevanju vendarle pokazali pravi obraz.

Košarkarji Petrola Olimpije so v 7. krogu evropske lige prvakov premagali poljsko Roso Radom z 80:72 (10:10, 34:25, 61:53).

Petrol Olimpija
Petrol Olimpija FOTO: Aljoša Kravanja

Obračun zasedb iz spodnjega dela lestvice v skupini C - slovenska in poljska ekipa sta v uvodnih šestih tekmah po enkrat zmagali in po petkrat izgubili - se je končal z zmagoslavjem Petrola Olimpije.

Ljubljanska zasedba je v uvodni četrtini prikazala zelo slabo predstavo, v njenih vrstah je bila edina svetla točka ameriški center Jordan Morgan, ki je dosegel osem od skupno desetih točk, ob tem pa je pobral še pet žog pod obema obročema. Na srečo domače zasedbe tudi Rosa Radom ni blestela, v njeni igri je bilo vse preveč napak v vseh segmentih igre.

Izbranci domačega trenerja Gašperja Okorna so v nadaljevanju vendarle pokazali veliko lepši obraz in povsem zasenčili goste. V začetku 16. minute so po trojki Devina Oliverja povedli z 29:18, kar je bilo tudi najvišje ljubljansko vodstvo v prvi polovici tekme.

Slovenski prvak v drugem polčasu ni popustil, že v 22. minuti si je priigral 15 točk naskoka (42:27), v nadaljevanju pa je poljsko ekipo bolj ali manj vselej držal na dokaj varni razdalji za drugo zmago v tem mednarodnem tekmovanju. Najvišjo prednost na tekmi si je priigral v 34. minuti (73:55).

V ljubljanski ekipi je bil najbolj učinkovit Morgan, ki je 21 točkam dodal še 14 skokov, po 12 točk sta prispevala Oliver in Gregor Hrovat.

- Roso Radom 80:72 (10:10, 34:25, 61:53).

Petrol Olimpija: Barbarič 3 (1:2), Oliver 12 (3:8), Špan 10 (2:2), Bubnić 5, Badžim 6, Morgan 21 (3:4), Lorbek 12, Hrovat 11 (3:3).
Rosa Radom: Punter 14 (0:1), Auda 17 (4:5), Szymanski 5, Zajcev 14 (1:2), Szczypinski 4, Sokolowski 14 (4:4), Harrow 4.