Phoenix boljši od New Yorka, Goran Dragić 10 točk

New York, 20. 12. 2014 23.31 |

Moštvo lige NBA Phoenix Suns je gostovalo pri New York Knicks in zmagalo z 99:90. Goran Dragić je za ekipo iz Arizone v 31 minutah dosegel deset točk, dve podaji in skok. V dresu Phoenixa je bil s 25 točkami najboljši Eric Bledsoe, pri New Yorku jih je toliko dosegel tudi Carmelo Anthony.

Ekipa Dallas Mavericks je doma premagala izjemno oslabljene branilce naslova prvaka San Antonio Spurs z 99:93. Trenutno najboljši podajalec lige Rajon Rondo, ki je v Dallas prišel šele v četrtek po zamenjavi petih igralcev z ekipo Boston Celtics, je zablestel že na prvi tekmi v novem dresu. Nanizal je šest točk, sedem skokov in devet podaj in dopolnil izjemen strelski večer Monte Ellisa. Ta je dosegel osebni rekord sezone z 38 točkami, od tega jih je 11 zmogel v zadnjih štirih minutah. Italijan Marco Belinelli je bil z 21 točkami prvi strelec poražencev.

Goran Dragić
Goran Dragić FOTO: Reuters

Trener Spurs Gregg Popovich je po seriji treh tekem, ki so se končale po podaljških, doma pustil veterana, 38-letnega Tima Duncana in 37-letnega Argentinca Manuja Ginobilija, Francoz Tony Parker ni igral zaradi poškodbe mečne mišice, Kawhi Leonard po poškodbi glave še ni bil nared, počivala pa sta tudi člana prve peterke Brazilec Tiago Splitter in nekdanji igralec Union Olimpije Danny Green. Kljub zgolj osmim, povečini manj izkušenih igralcev, je San Antonio zadnjo četrtino začel z vodstvom, ki je vodil v četrti poraz zapored.

Houston Rockets je doma izgubil z Atlanto Hawks s 97:104, gostje, Kyle Korver je dosegel 22 točki, pa so zabeležili 12. zmago na zadnjih 13 tekmah. Tudi New Orleans Pelicans so izgubili doma, LaMarcus Aldridge (27 točk, 12 skokov) je vodil Portland Trail Blazers do zmage s 114:88. Igralci Los Angeles Clippers, Chris Paul je zbral 27 točk in devet podaj, je po zmagi nad Milwaukee Bucks s 106:102 zabeležil sedmo domačo zmago v nizu. V svoji dvorani sta slavili tudi ekipi Charlotte Hornets v dvoboju z Utah Jazz s 104:86 in Denver Nuggets z Indiano Pacers s 76:73. V Denverju se je izkazal rezervist, Italijan Danilo Gallinari z 19 točkami, v Charlotti pa Kemba Walker (20 točk) in Al Jefferson (19 točk, 10 podaj) in njuna ekipa je prekinila niz desetih porazov zapored z Utahom.

New York Knicks - Phoenix Suns 90:99
New Orleans Pelicans - Portland Trail Blazers 88:114
Charlotte Hornets - Utah Jazz 104:86
Houston Rockets - Atlanta Hawks 97:104
Dallas Mavericks - San Antonio Spurs 99:93
Denver Nuggets - Indiana Pacers 76:73
Los Angeles Clippers - Milwaukee Bucks 106:102