Phoenix do odmevne zmage v Indianapolisu

Indianapolis, 23. 11. 2014 08.24 |

Za slovenskim organizatorjem igre Goranom Dragićem je uspešno gostovanje v ligi NBA. Ljubljančan je skupaj s košarkarji Phoenix Suns zmagal v gosteh pri moštvu Indiana Pacers s 106:83. Gre za še četrto zaporedno zmago arizonskih sonc. Zorana Dragića znova ni bilo v postavi Phoenixa.

Goran Dragić pa je k zmagi prispeval 11 točk, tri podaje, dva skoka, dve ukradeni žogi, eno izgubljeno žogo, ob metu iz igre 5:12. Pod obročema je odigral 23 minut in zadel eno trojko v štirih poskusih. Prvi strelec Phoenixa je bil Gerald Green s 23 točkami, pri Indiani pa je bil s 14 točkami najuspešnejši Rodney Stukley. Košarkarji Phoenixa z devetimi zmagami in petimi porazi zasedajo sedmo mesto na razpredelnici zahodne konference.

Eden največjih zvezdnikov lige NBA in štirikratni najkoristnejši (MVP) igralec prvenstva LeBron James se je vrnil v Cleveland, kjer naj bi konjenikom pomagal postati najboljša ekipa vzhodne konference. A tokrat so Cavaliers zapravili kar 18 točk prednosti, izgubili še četrto tekmo zapored in to proti najboljši ekipi vzhoda, Toronto Raptors, ki so v gosteh slavili s 110:93. Za Toronto je 36 točk k zmagi prispeval igralec s klopi Lou Williams in vpisal strelski dosežek kariere. "Trenutno so številka 1 na vzhodu in danes so nam lepo pokazali, zakaj je tako," je po tekmi dejal domači košarkar Kyrie Irving in dodal: "Igrali so ekipno košarko in zmagali. Njihova zmaga je čista kot solza in vsekakor zaslužena." Tudi James, ki so mu tekmeci dopustili le 15 točk, se je strinjal, da konjeniki potrebujejo še veliko treninga: "Trenutno smo zelo krhka ekipa. Še tako majhna stvar nas doleti, pa se razbijemo kot školjka. Čaka nas še veliko dela, da bomo takšna ekipa, kot si želimo biti."

Goran Dragić
Goran Dragić FOTO: Reuters

V teksaškem derbiju so Houston Rockets v domači dvorani zaustavili zmagoviti niz Dallas Mavericks in zmagali s 95:92. James Harden je dosegel pet od svojih skupno 32 točk v zadnjih 30 sekundah tekme, ko so gostitelji, ki so igrali brez poškodovanega zvezdnika Dwighta Howarda, zaustavili Dallas po šestih zaporednih zmagah. New Orleans Pelicans so gostovali v Salt Lake Cityju in s 106:94 ugnali Utah Jazz. Anthony Davis je bil s strelskim rekordom kariere, 43 točk ter 14 skoki najboljši igralec večera pri pelikanih, pri gostiteljih je Gordon Hayward dosegel 31 točk. New York Knicks so v dvorani Madison Square Garden z 91:83 premagali Philadelphia 76'ers, ki še naprej ostajajo brez zmage. Carmelo Anthony je k zmagi kratkohlačnikov prispeval 25 točk.

Washington Wizards so v gosteh pri Milwaukee Bucks zmagali s 111:100, kar je zanje še peta zmaga v zadnjih šestih tekmah. San Antonio Spurs so doma odpravili Brooklyn Nets z 99:87, košarkarji Miami Heat pa so se veselili zmage nad Orlando Magic z 99:92. Z 32 točkami in desetimi skoki je blestel Chris Bosh. Tekma v Minneapolisu med Minnesota Timberwolves in Sacramento Kings se je končala z zmago gostov s 113:101; DeMarcus Cousins je k slavju kraljev prispeval 31 točk in 18 skokov.

Indiana Pacers - Phoenix Suns 83:106
Orlando Magic - Miami Heat 92:99
Cleveland Cavaliers - Toronto Raptors 93:110
New York Knicks - Philadelphia 76ers 91:83
Houston Rockets - Dallas Mavericks 95:92
Minnesota Timberwolves - Sacramento Kings 101:113
Milwaukee Bucks - Washington Wizards 100:111
San Antonio Spurs - New York Nets 99:87