Phoenix Suns po dveh podaljških 'pokleknili' pred kralji

Phoenix, 08. 11. 2014 07.34 |

Košarkarji NBA moštva Phoenix Suns so morali po dveh podaljških priznati premoč gostom iz Sacramenta (104:102). V vrstah poražencev je vnovič blestel slovenski branilec Goran Dragić, medtem, ko njegov mlajši brat še čaka na priložnost.

V US Airways Centru je vse kazalo na gladko zmago Phoenix Suns, saj so izbranci Jeffa Hornacka uvodno četrtino dobili, s kar 11 koši razlike (36:25). Nadaljevanje dvoboja pa ni bilo več tako obetavno, saj so se gostje iz Sacramenta tekmecu do izteka prvega polčasa približali na vsega dve točki zaostanka. Sonca so na krilih Erica Bledsoea (23 točk) in Gorana Dragića (22 točk) še enkrat pobegnili tekmecu na 11 točk, a zaključek rednega dela dvoboja odigrali tako slabo, da so jih kralji ujeli in izsilili podaljšek.

Goran Dragić
Goran Dragić FOTO: Reuters

Prvi se je končal s 7:7, drugi z 8:6 za goste, ki so se tako veselili zmage s 104:102. "Sploh ne vem, kaj naj rečem po takšnem dvoboju. Ni mi jasno, kaj smo počeli v zadnji četrtini. Vlekli smo se po igrišču, a fantje niso delovali utrujeno. Očitno še nismo ujeli forme," je bil razočaran trener sonc Hornacek.

V noči na soboto so se zmage veselili tudi Memphis Grizzlies Bena Udriha, ki so na gostovanju z 91:89 premagali Oklahoma City Thunder.

Phoenix Suns - Sacramento Kings 112:114 (po dveh podaljških)
Oklahoma City Thunder - Memphis Grizzlies 89:91
Charlotte Hornets - Atlanta Hawks 122:119 (po dveh podaljških)
Orlando Magic - Minnesota Timberwolves 112:103 (podaljšek)
Philadelphia 76ers - Chicago Bulls 115:118
Boston Celtics - Indiana Pacers 101:98
Brooklyn Nets - New York Knicks 110:99
Detroit Pistons - Milwaukee Bucks 98:95