Phoenixu napeta končnica v Detroitu

Detroit, 20. 11. 2014 07.25 |

Košarkarji NBA moštva Phoenix Suns so v napeti končnici, na gostovanju pri Detroit Pistons, vknjižili novo letošnjo zmago. Dvoboj se je končal z 88:86 za goste iz Arizone, za katere je 12 točk dosegel Goran Dragić.

Dvoboj Detroit Pistonsov in Phoenix Sunsov je postregel z razburljivim zaključkom, v katerem so več zbranosti pokazali izbranci Jeffa Hornacka. Dvoboja sicer niso začeli izvrstno, so pa prvo četrtino dobili z 21:19, a so gostitelji v drugi odgovorili s 24:23, tako, da sta tekmeca na odmor odšla poravnana na 43. V drugem delu dvoboja sta bili moštvi še naprej tesno drugo ob drugem, pred sklepnim delom dvoboja pa je rezultat ostal poravnan (64:64).

Goran Dragić
Goran Dragić FOTO: Reuters

Sledilo je še zadnjih 12 minut dvoboja, ki so jih bolje, v zaključku pa tudi bolj srečno, odigrali gostje iz Arizone. 34 sekund pred iztekom igralnega časa so namreč domačini vodili s 86:85, a to ni zadostovalo za zmago. Goran Dragić (12 točk) in druščina so po zaslugi Erica Bledsoea (18 točk) prevesili jeziček na tehtnici na svojo stran za končnih 88:86. Pistosi so sicer v zadnji sekundi še poizkusili z metom za tri točke, a je bil Brandon Jennings nenatančen.

V noči na četrtek pa so bili aktivni tudi Memphis Grizzliesi Bena Udriha (zaradi trebušne viroze ni igral), ki pa so morali na gostovanju v Torontu priznati premoč Raptorsom (96:92).

Detroit Pistons - Phoenix Suns 86:88
Toronto Raptors - Memphis Grizzlies 96:92
Philadelphia 76ers - Boston Celtics 90:101
Washington Wizards - Dallas Mavericks 102:105
Brooklyn Nets - Milwaukee Bucks 118:122 (po treh podaljških)
Indiana Pacers - Charlotte Bobcats 88:86
Orlando Magic - Los Angeles Clippers 90:114
Cleveland Cavaliers - San Antonio Spurs 90:92