Po izpadu Uniona Olimpije nova senzacija: Tajfun v dveh tekmah izločil Krko!

Šentjur, 16. 05. 2015 21.28 |

Košarkarji Tajfuna so v drugi tekmi polfinala lige Telemach premagali Krko z 89:81 in se s skupnim izidom 2:0 v zmagah uvrstili v finale, kjer se bodo pomerili z zmagovalcem dvoboja Rogaška - Helios Suns.

Košarkarji Tajfuna so prvi finalisti lige Telemach. Na drugi tekmi polfinala so pred domačimi gledalci še drugič premagali petkratne zaporedne prvake Slovenije, igralce novomeške Krke. Rezultat je bil 89:81.

Šentjurčani se bodo v finalu pomerili z zmagovalcem dvoboja Rogaška - Helios Suns, na katerem je rezultat izenačen 1:1. Njihov tekmec bo tako znan v ponedeljek zvečer po odločilnem obračunu v Rogaški Slatini. Če bo to Rogaška, bo štiriindvajseta sezona prinesla četrtega različnega zmagovalca. Doslej je bila Union Olimpija 15-krat prvak, Krka sedemkrat in enkrat Helios.

Poraz Krke pomeni, da si bo zmagovalec lige Telemach priboril eno od dveh vstopnic za ligo Aba v prihodnji sezoni. Novomeščani so zanesljivi udeleženci, saj so bili prvi po rednem delu, drugi potnik pa bo državni prvak.

Razpoloženi Malcolm Armstead ni bil dovolj za zmago Krke.
Razpoloženi Malcolm Armstead ni bil dovolj za zmago Krke. FOTO: ABA liga

Preboj Tajfuna v finale je povsem zaslužen. Varovanci Dejana Mihevca so že v rednem delu pokazali odlično pripravljenost, visoko motiviranost in dovolj kakovosti, v dveh tekmah polfinala pa so bili prepričljivo boljši. V Novem mestu so zmagali za štiri točke, pred nabito polno dvorano v Šentjurju pa bi lahko slavili tudi z višjo prednostjo, saj so vseskozi nadzorovali potek tekme. Ob tem velja omeniti, da so večino tekme igrali brez enega od nosilcev igre in drugega strelca ekipe Ceole Clarka, ki je že v prvi četrtini dobil močan udarec v glavo in je moral s pretresom možganov pomoč poiskati v bolnišnici.

Že v startu so pokazali visoke ambicije. V prvi četrtini so vodili z osmimi točkami razlike, v drugi s sedmimi, v tretji pa se je njihova prednost povišala celo na 63:49. Krka je ostala v igro le zavoljo odlične predstave Malcolma Armsteada (27 točk), ki je bil v zaključku tretje četrtine pri 25 točkah, njegova ekipa pa na 63:55. V zadnjem delu je njegovo vlogo delno prevzel Nebojša Joksimović (21 točk) in poskrbel, da je bilo v 35. minuti 71:68, dobro minuto pred koncem pa 81:78.

A tudi Tajfun je imel dovolj razpoloženih igralcev. V prvi vrsti Domna Bratoža, ki je dosegel 30 točk (met iz igre 9:12) in s prodori ter podajami (6) vnašal nemir v vrste Krke. Ob njem pa še Emirja Zimića (15 točk), Đorđeja Lelića (15), Stanka Sebiča (10) in Dragišo Drobnjaka (10). Omenjenih pet igralcev je doseglo 80 od 89 točk Tajfuna.

Tajfun - Krka 89:81 (21:21, 40:39, 64:55)