Pokvarjena 'vrnitev' Kralja Jamesa

Cleveland, 31. 10. 2014 08.06 |

Košarkarji NBA moštva Cleveland Cavaliers so v novo tekmovalno leto zakorakali z nepričakovanim porazom proti New York Knicksom (95:90). S 25 točkami je pri zmagovalcih blestel Carmelo Anthony.

Pristaši Cleveland Cavaliersov so pričakovali, da bo povratnik LeBron James 'sam' premagal zasedbo New York Knicksov, a so se ušteli. Kralj James v noči na četrtek ni bil pri metu, njegove podaje so bile neuporabne, ni spominjal na vrhunskega igralca. Tako je zapisal novinar uglednega ESPN-a. In prav slaba predstava Jamesa – dosegel je 17 točk – je razlog, da se dvoboj ni razpletel po pričakovanjih domačinov.

To ni bil večer LeBrona Jamesa.
To ni bil večer LeBrona Jamesa. FOTO: Reuters

Na drugi strani je blestel Carmelo Anthony, ki je k zmagi prispeval 25 točk. Cavsi so sicer uvodno četrtino dobili za 7 (25:18), do polčasa pa so se gostje približali na vsega dve točki zaostanka. Pred sklepnim delom dvoboja so prevzeli pobudo in v zadnji četrtini delo dokončali (28:26). »Nisem čutil pritiska. Vsaj ne takšnega, kot v preteklosti,« je po dvoboju dejal James in dodal: "To je bil poseben večer, hkrati pa sem vesel, da ga je konec."

Pri poražencih je bil sicer z 22 točkami najučinkovitejši Kyrie Irving.

Cleveland Cavaliers - New York Knicks 90:95
Orlando Magic - Washington Wizards 98:105
Minnesota Timberwolves - Detroit Pistons 97:91
Dallas Mavericks - Utah Jazz 120:102
Los Angeles Clippers - Oklahoma City Thunder 93:90