Prva liga Telekom Slovenije

FOTO in VIDEO: Domžalčani z dvema goloma Vetriha razkrili vse slabosti Maribora in prekinili štajerski niz neporaženosti

Domžale, 10. 12. 2016 18.19 |

Nogometaši Domžal so v derbiju 21. kroga Prve lige s 3:2 premagali vodilno ekipo prvenstva Maribor. Razlika na vrhu med Mariborom in Olimpijo tako po spodrsljaju Štajercev ob Kamniški Bistrici ostaja ena točka, Olimpija pa bo zadnjo tekmo jesenskega dela odigrala v nedeljo proti Krškemu. Maribor je tako po 18 zaporednih tekmah le ugledal poraz.

Izjava Darka Milaniča po porazu v Domžalah

Mariborčani so v tekmo vstopili odlično, potem ko je v tej sezoni zelo razpoloženi Luka Zahović mrežo Domžalčanov zatresel že v šesti minuti iz enajstmetrovke. Prekršek za najstrožjo kazen je bil storjen ravno nad mladim napadalcem Maribora, ki je suvereno pristopil k beli točki in zanesljivo matiral vratarja Dejana Milića. Domžalčani so prvič resno zapretili v 11. minuti, ko je s prostega strela (17 metrov) sprožil Jure Balkovec. Žoga se je po njegovem poskusu od Sintayehuja Sallalicha odbila malce mimo leve vratnice Jasmina Handanovića v kot. Prav iz kota so Domžalčani prišli do izenačujočega zadetka in hitro izničili vodstvo Maribora. Po podaji Jana Repasa s kota je v 12. minuti mrežo gostov z glavo zatresel Amedej Vetrih. Domžalčani so po malce manj pestrem dogajanju v nadaljevanju v vodstvo prešli v 32. minuti, ko je po podaji s kota mrežo Maribora zatresel Miha Blažič. Ta je z neposredne bližine potisnil žogo v mrežo gostov, potem ko je ob posredovanju Handanovića po strelu Repasa žoga spolzela pod vratarjem Maribora ravno na nogo Blažiča. MAribor se je vrnil še pred iztekom prvega polčasa, ko je s pravo mojstrovino po podaji Denisa Šmeja mrežo domačinov zatresel kdo drug kot Luka Zahović. Domači čuvaj mreže je le nemočno obstal ob strelu Zahovića, ki mu je tokrat na pomoč priskočila tudi vratnica. 2:2 je bil tudi končni izid prvega polčasa ob Kamniški Bistrici.

Zahović je zabil oba zadetka Maribora in potrdil, da je v zaključku leta v odlični formi. FOTO: Aljoša Kravanja

Vroče je bilo tudi v drugem polčasu. V 60. minuti je glavni sodnik Roberto Ponis dosodil enajstmetrovko po domnevni igri z roko Šmeja, toda strel Slobodana Vuka z bele točke je Handanović slabo minuto kasneje ubranil. Znova se je vijoličasti čuvaj mreže izkazal v 65. minuti, ko je z razdalje sprožil Zeni Husmani, a je izkušeni vratar Maribora žogo še uspel odbiti v kot. Vodstvo so bolj konkretni Domžalčani v drugem polčasu le dočakali, in sicer v 73. minuti, ko je mrežo Maribora znova zatresel Vetrih. Ta je potisnil žogo v nebranjeno mrežo z neposredne bližine, potem ko je prečko z glavo zatresel Vuk. Prav Vuk je osmešil obrambo Maribora v 79. minuti, ko je prodrl do kazenskega prostora Štajercev, nato pa odlično zaposlil rezervista Žana Majerja. Ta je že premagal Handanovića, a je zadetek skorajda golovi črti rešil Šme. Domžale so imele na pladnju četrti gol še enkrat, in sicer je v 83. minuti popolnoma osamljeni Vuk s kakšnih 10 metrov žogo poslal prek mariborskih vrat. Na koncu Mariboru ni uspelo resno ogroziti vrat Domžal in ostalo je pri zmagi domačinov s 3:2. Domžalčani, ki ostajajo najbolj učinkovita ekipa lige, so se tako pobrali po dveh tekmah, na katerih niso zabili zadetka in ostali brez zmage.