Goran Dragić ogorčen ob sumljivem porazu Avstralcev

Gran Canaria, 04. 09. 2014 15.09 |

Košarkarji Avstralije so v zadnjem krogu skupinskega dela SP v skupini D izgubili proti Angoli (83:91), tako naj bi se v četrtfinalu izognili morebitnemu obračunu z izbrano vrsto ZDA. Na sumljiv poraz Avstralcev se je odzval tudi slovenski reprezentant Goran Dragić.

Avstralci so si s porazom proti Angoli zagotovili tretje mesto v skupini.
Avstralci so si s porazom proti Angoli zagotovili tretje mesto v skupini. FOTO: fiba.com
Selektor Avstralije Andrej Lemanis se je proti Angolcem odločil odpočiti najboljša igralca Arona Baynesa in Joeja Inglesa, a to je v celotni zgodbi še najmanj sporno. Košarkarji z dežele 'tam spodaj' so proti prvakom Afrike po polčasu vodili za 13 točk in mirno nadzorovali potek tekme, v drugem delu pa povsem popustili. Komična je bila predvsem zadnja četrtina, v kateri so avstralski košarkarji v obrambi praktično stali na mestu in le opazovali napade Angole, ki je na koncu slavila z 91:83. Poraz Avstralcev pomeni, da so si skorajda že 'zagotovili' tretje mesto in bi se s tem v četrtfinalu izognili potencialnemu obračunu z ZDA.

Na dogajanje se je po tekmi s komentarjem na twitterju oglasil tudi slovenski reprezentan Goran Dragić, ki je zapisal: "Košarka je čudovit šport, ni prostora za nameščanje tekme kot danes med Avstralijo in Angolo. FIBA bi morala nekaj storiti s tem v zvezi." Izid omenjenega obračuna namreč tudi neposredno vpliva na usodo slovenske reprezentance.

Četa Jureta Zdovca mora namreč v zadnjem krogu ugnati Litvo, če želi osvojiti prvo mesto v skupini. S tem bi se tudi mi izognili obračunu z zvezdniki lige NBA v četrtfinalu. Morebiten poraz bi pomenil, da bi bila prva Litva, Slovenija pa druga, Avstralija tretja. V enem primeru je Avstralija lahko druga, kar pomeni, da jim poraz proti Angoli prav nič ne koristi. V primeru, da Slovenija premaga Litvo, bo Slovenija prva, Avstralija druga in Litva tretja. Najboljši strelec pri Angoli je bil Yanick Moreira, ki je dosegel kar 38 točk, 16 jih je dodal Eduardo Mingas. Pri Avstralcih je Chris Goulding zbral 22 točk.

Aron Baynes (desno) proti Angoli ni niti stopil na parket.