Prva zmaga košarkarskega finala Rogaški

Rogaška Slatina, 22. 05. 2015 20.00 |

V finale slovenskega košarkarskega državnega prvenstva sta se uvrstili moštvi Tajfuna in Rogaške. Prvo tekmo je bila na sporedu v Rogaški Slatini, zmage so se veselili gostitelji, ki so povedli z 1:0 v zmagah (81:73).

Košarkarji Rogaške (v belem) so bili boljši od Tajfuna.
Košarkarji Rogaške (v belem) so bili boljši od Tajfuna. FOTO: Aljoša Kravanja

Košarkarji Rogaške so prišli do prve zmage v finalu lige Telemach. Pred nabito polno dvorano v Rogaški Slatini so premagali Tajfun z 81:73. Druga tekma finala v seriji na tri zmage bo v nedeljo ob 20. uri v dvajset kilometrov oddaljenem Šentjurju, gledalci v Rogaški Slatini pa bodo znova prišli na svoj račun že v torek, 26. maja, ko je tretja tekma na sporedu ob 17. uri. Obe ekipi naskakujeta prvi državni naslov v zgodovini in sta hkrati prvič udeleženca finala v štiriindvajsetletni zgodovini slovenske lige.

Uvodna tekma je v dvorano v Rogaški Slatini privabila rekordno število gledalcev. Tribune - dve montažni je klub s pomočjo domačih navijačev postavil na dan tekme - so bile zasedene že uro pred začetkom, vzdušje, ki ga je pripravilo nekaj več kot tisoč gledalcev, pa je bilo na ravni zgodovinskega športnega spektakla, kakršnega kraj z dobrih 5000 prebivalci še ni doživel. Nekaj podobnega se zagotovo obeta tudi v Šentjurju, kjer pa na žalost telovadnica osnovne šole sprejme le polovico toliko gledalcev kot v Rogaški Slatini.

Start tekme je pripadel Rogaški, ki je z agresivno obrambo in razpoloženim Draženom Bubničem (12 točk v prvi četrtini) dokazala, zakaj velja za eno najmanj gostoljubnih ekip v ligi Telemach. Na začetku druge četrtine je povedla z 22:11. A Tajfun, ki je nastopil brez drugega strelca Ceole Clarka, ki je v polfinalu proti Krki dobil težji pretres možganov, ni v nedogled grešil - 3:12 iz igre v prvih desetih minutah. Šentjurčanom je v nadaljevanju prvega polčasa stekel met z razdalje, uveljavili so tudi premoč pod obročema in tekmeca še pred odmorom dohiteli ter prehiteli (32:33).

Druga tekma finala bo na sporedu v Šentjurju.
Druga tekma finala bo na sporedu v Šentjurju. FOTO: Aljoša Kravanja

Gospodar drugega dela je bila Rogaška. Hitro je znova prišla do dvomestne prednosti (43:33), ki so jo gostje sicer večkrat zmanjšali (46:45, 59:57), toda nikdar povsem izničili. Tako je bilo tudi v zaključku, ko so domači skoraj zapravili 14 točk prednosti (76:62), ki so si jih nabrali po dobri predstavi Dražena Bubniča (17 točk) in Sandija Čebularja. Tajfun se je dobro minuto pred koncem približal na 76:73, koš, ki je gostom dokončno spodrezal krila, pa je dosegel najboljši posameznik tekme - Sandi Čebular (21 točk, 6 skokov, 5 podaj, indeks 24).

Rogaška - Tajfun 81:73 (18:9, 37:33, 57:50)