Madrid, 19. 10. 2017 23.02 |

N.A./T.Š.
6

Slovenski košarkarski as Luka Dončić je v drugem krogu Evrolige s soigralci v španski prestolnici gostil moskovski CSKA. Velikana evropske košarke sta se na parketu pomerila že večkrat, pred meseci je zmaga pripadla ruski ekipi, tokrat pa so se zmage predvsem po zaslugi zlatega slovenskega dvojca veselili Madridčani (82:69).

• Vrhunci tekme Real Madrid - CSKA
    01:20
    Vrhunci tekme Real Madrid - CSKA
  • Vrhunci tekme Panathinaikos Atene - Brose Bamberg
    01:19
    Vrhunci tekme Panathinaikos Atene - Brose Bamberg

Kraljevi klub je v novo sezono Evrolige vstopil sijajno, z visoko zmago proti Anadolu Efesu, na tej tekmi je blestel tudi mladi slovenski košarkarski dragulj Luka Dončić. V drugem krogu najmočnejšega evropskega klubskega tekmovanja so Madridčani gostili moskovski CSKA. Španci so v prvi četrtini povedli in si zagotovili prednost petih točk (20:15), ki so jo v drugi četrtini le še povišali na dvanajst (45:33). Na začetku drugega polčasa pa je zbranost domačih košarkarjev nekoliko upadla in Rusi so prevzeli vajeti v svoje roke ter se kraljevemu klubu približali le na tri točke razlike (56:53).

V zadnji četrtini so Madridčani vnovič zablesteli in na koncu slavili z 82:69. Slovenski zlati dvojec je navdušil tudi tokrat, naturalizirani slovenski reprezentant Anthony Randolph je s 16 točkami (met 4:5 za dve, 2:4 za tri točke) postal igralec tekme, medtem ko je Dončić vpisal le dve točki manj (14 točk), tekmo pa je končal z najvišjim statističnim indeksom na tekmi (21). Ob metu iz igre 2:8 (prosti meti 9/11) je v statistiko vpisal še sedem skokov in po dve podaji in ukradeni žogi. Kljub temu bo zmaga imela nekoliko grenak priokus, saj je moral Američan zaradi poškodbe rame v tretji četrtini zapustiti parket, kar je vplivalo tudi na igro Reala, ki pa mu je v zadnjih minutah kljub odsotnosti strelsko razpoloženega Randolpha uspelo streti odpor Rusov.

Na tekmi Bamberga in Panathinaikosa v Atenah je priložnost dobil slovenski reprezentant Aleksej Nikolić, ki je za nemško moštvo v 26 minutah dosegel osem točk (met 1:2 za dve, 1:3 za tri točke), en skok in šest podaj. Grki so zmagali za 10 točk (93:83).