Najboljša Dragićeva predstava v sezoni ni bil dovolj za zmago Miamija

Miami, 29. 11. 2016 07.40 |

Slovenski košarkar v NBA Goran Dragić je z ekipo Miami Heat gostil Boston Celtics in izgubil s 104:112. Kljub temu je Ljubljančan dosegel zavidljivo število točk. S 27 točkami je bil prvi strelec ekipe in tekme, poleg tega je v statistiko v 38 minutah vnesel še 17 podaj in dva skoka.

Goran Dragić
Goran Dragić FOTO: AP

Goran Dragić je odigral najboljšo partijo v sezoni, zato je bil njegov trener Eric Spoelstra upravičeno zadovoljen. "To je Goran Dragić, ki ga vsi poznamo. Moja naloga je, da takšne predstave prikaže bolj pogosto," je dejal po tekmi. Za Miami je bil razpoložen Dragić veliko premalo. Ekipa je prejela rekordno število točk v tej sezoni, hkrati pa zabeležila še en neslaven rekord - v drugi četrtin je dosegel vsega dvanajst točk. Miami je bil ob tem še zelo nenatančen pri trojkah, saj je zgrešil prvih štirinajst poskusov. Miami je po sedemnajstih tekmah in izkupičku 5-12 (doma ima 2-7) tretja najslabša ekipa na vzhodu, peta najnižjeuvrščena v ligi. Dragić se je vseeno vpisal v zgodovino; postal je prvi igralec Heat po LeBronu Jamesu, ki je na eni tekmi dosegel vsaj 25 točk in 15 podaj. Miami zdaj čakajo tri zaporedna gostovanja, Denver Nuggets, Utah Jazz in Portland Trail Blazers, naslednjo domačo tekmo pa bo igral 6. decembra proti New York Knicks.

Izgubil je tudi drugi slovenski predstavnik. New York Knicks Saše Vujačića so gostili Oklahoma City Thunder in klonili s 103:112, Vujačić pa ni dobil priložnosti. Derrick Rose je za New York dosegel 30 točk.

Washington Wizards - Sacramento Kings   101:95 (podaljšek)
Toronto Raptors - Philadelphia 76ers    122:95
New York Knicks - Oklahoma City Thunder 103:112
Miami Heat - Boston Celtics             104:112
Memphis Grizzlies - Charlotte Hornets    85:104
Minnesota Timberwolves - Utah Jazz      103:112
Golden State Warriors - Atlanta Hawks   105:100