Moskva, 11. 02. 2016 22.24 |

Košarkarji Real Madrida so v sedmem krogu evroligaškega tekmovanja TOP16 v skupini F na gostovanju premagali moskovsko zasedbo Himkija s 93:82. Za poražence je pet točk dosegel slovenski reprezentant Zoran Dragić, Luka Dončić pa priložnost za igro pri Realu ni dobil.

Dragić je potegnil kratko v slovenskem obračunu.
Dragić je potegnil kratko v slovenskem obračunu. FOTO: Damjan Žibert

Zoran Dragić je v dresu Himkija odigral slabih 18 minut, v statistiko pa je vpisal pet točk in en skok. Real Madrid je dvoboj pričel nekoliko bolje, v prvi četrtini prišel do vodstva s šestimi točkami prednosti (22:16), a so se Moskovčani zbrali in še pred iztekom prvega polčasa prišli v vodstvo, ki so ga do začetka tretje četrtine le še povečali (50:43). V drugem polčasu je Real po zaostanku desetih točk (45:55) le prestavil v prestavo višje in z delnim izidom 16:5 znova prišel v vodstvo. Tega so Madridčani uspeli zadržati do konca tretjega dela tekme, v zadnji četrtini pa so se hitro odlepili in prednost brez večjih težav zadržali do konca obračuna. Ta je imel še nekaj slovenskega pridiha, saj je eden izmed sodnikov bil Slovenec Sašo Petek, sicer po izobrazbi pravnik.

V balkanskem derbiju, ki si ga je ogledal tudi prvi tenisač sveta Novak Đoković, je Crvena zvezda v Beogradu v sedmem krogu TOP16 skupine E zanesljivo premagala zagrebško Cedevito (94:74). Pri domačih, ki so tako vknjižili še četrto zmago v drugem delu, se je najbolj izkazal Quincy Miller, ki je dosegel 22 točk.

Jaka Blažič je ob visoki zmagi Laboral Kutxe nad Brose Basketsem iz Bamberga (90:64) za zmagovalce v dobrih 15 minutah igre prispeval sedem točk.

Himki - Real Madrid 82:93 (26:26, 24:17, 19:28, 13:22)

Crvena zvezda – Cedevita 94:74 (26:12, 17:20, 19:24, 32:18)

Fenerbahče - Unicaja 80:59 (16:15, 25:13, 20:17, 19:14)

Laboral Kutxa - Brose Baskets 90:64 (26:13, 23:17, 23:16, 18:18)