Real kljub dvojnemu dvojčku Dončića prvič v sezoni poražen in to ravno na domačem 'el Clasicu' z Barco, Blažič izvrsten

Madrid, 12. 11. 2017 20.30 |

Košarkarji Real Madrida so v 8. krogu španskega državnega prvenstva pred domačimi gledalci izgubili proti Barceloni z 80:84. Za galaktike, pri katerih je bil daleč najboljši strelec slovenski košarkar Luka Dončić z 20 točkami, je to sploh prvi poraz v aktualni sezoni lige ACB. Jaka Blažič je ob zmagi Andorre prispeval 27 točk v zgolj 22 minutah igre.

Drugi slovenski reprezentant v dresu madridskega Reala Anthony Randolph je na 'el Clasicu' vknjižil 4 točke v 24 minutah igre, k temu pa je dodal še štiri skoke. Dončić je na parketu preživel 29 minut, odlično pa je igral predvsem v prvem polčasu, v katerem je v zgolj 13 minutah vknjižil 16 točk. Že v prvi četrtini se je zaustavil pri desetih točkah. V drugem polčasu slovenski organizator igre ni bil najbolj pri metu, na koncu je iz igre metal 6/17. Zato pa je v drugem polčasu odlično skakal in na koncu zbral 10 skokov, kar pomeni, da je na derbiju vknjižil dvojni dvojček (20 točk + 10 skokov).

Še malenkost bolje kot Dončiću je v 8. krogu španskega prvenstva šlo Jaki Blažiču. Slovenski reprezentant je ob zmagi MoraBanc Andorre nad zadnjeuvrščenim Real Betisom vknjižil kar 27 točk v zgolj 22 minutah igre. Iz igre je metal 9/13, od tega trojke 3/6, zbral pa je še štiri skoke in dve podaji, kar je na koncu bilo dovolj za indeks 29.