Preobrat v španskem finalu s podpisom Dončića: Luka prvi strelec vroče tekme v Vitorii

Vitoria-Gasteiz, 17. 06. 2018 20.22 |

Jan Krstovski
5

Real Madrid je le še zmago oddaljen od naslova španskega prvaka, potem ko je Luka Dončić s soigralci po presenetljivem uvodnem porazu uspel dobiti drugo zaporedno tekmo v paru s Kirolbet Baskonio (83:78). Serija se je preselila v vročo dvorano Fernanda Buese, kjer so evropski prvaki v drugem polčasu nadoknadili zaostanek in na krilih Dončića slavili.

Dončić (na fotografiji) je bil na prvi gostujoči tekmi v letošnjem finalu prva Realova violina. FOTO: AP

Madridski Real ima pred morda že odločilno četrto tekmo finala Lige Endesa spet prednost domačega igrišča. Po slabem uvodu v letošnji finale proti Baskonii, ki je na dramatični prvi tekmi premagala evropske prvake, so se Luka Dončić in soigralci pobrali in zdaj slavili drugič v nizu, prvič na gostujočem parketu, potem ko se je serija preselila v vedno vročo dvorano Fernanda Buese v Vitorii.

Na sedeže se je nagnetlo kar 15.512 navijačev, s čimer so Baski z nekaj pomočjo gostov iz Madrida postavili nov rekord, ko gre za končnico španskega prvenstva. Tudi tokratno snidenje letošnjih finalistov je odločil drugi polčas, natančneje zadnja četrtina, v kateri je Real z delnim izidom 16:4 utišal vročekrvne privržence košarke s severovzhoda države.

Baskonia je še kakšnih šest minut pred koncem obračuna vodila za pet, prav po zaslugi Dončića, ki je tekmo sklenil kot najboljši strelec obračuna (20 točk in 9 skokov), pa je kraljevi klub ostajal blizu. Ko se je v zadnji četrtini razigral še Jaycee Carroll, potem nezbranim Baskom ni bilo več pomoči. Obračun je dokončno odločil Walter Tavares, ki je z blokado ustavil Matta Janninga v enem zadnjih napadov na tekmi, Dončić pa na drugi strani ni grešil s črte prostih metov.

Špansko prvenstvo (Liga Endesa), finale, 3. tekma:

Kirolbet Baskonia ‒ Real Madrid 78:83 /1:2/
Luka Dončić 20 točk, 9 skokov in 3 podaje v 24:09, Anthony Randolph (oba Madrid) ni igral.