Madrid, 10. 12. 2017 14.44 |

Košarkarji Real Madrida so v 11. krogu španske lige ACB po podaljšku premagali zasedbo Murcie. Slovenski reprezentant Luka Dončić je ob zmagi belega baleta vknjižil 16 točk. Real je bil skorajda že na kolenih, ko je noro trojko v zadnji sekundi rednega dela zadel Trey Thompkins in izsilil podaljšek v Madridu. V dodatnih petih minutah se je tehtnica le prevesila na stran galaktikov, ki so slavili s 87:85.

Luka Dončić je po evroligaškem rekordu v Pireju, ko je Olympiacosu ob porazu Reala nasul 33 točk, tekmo tokrat začel s klopi, a je vodilno vlogo belega baleta nemudoma prevzel ob vstopu v igro. Že do prvega polčasa je dosegel 11 točk, nato pa jih je v drugem polčasu (in podaljšku) dodal še pet za končnih 16. Real je bil sicer na pragu novega poraza – pred današnjo tekmo je v vseh tekmovanjih na zadnjih devetih tekmah zmagal le trikrat –, a je podaljšek v zadnji sekundi rednega dela s čudežno trojko izsilil Trey Thompkins.

Prav Thompkins je bil nedvomno junak Realove zmage, saj je tudi v podaljšku štiri sekunde do konca tekme zadel izjemno pomembno trojko za vodstvo galaktikov s 87:85. V zadnjem napadu tekme so gostje prišli do meta za tri točke, a je ta bil prekratek, tako da je zmaga ostala v Madridu. Real tako v državnem prvenstvu na vrhu španske lige ACB, na dosedanjih 11 tekmah je vknjižil deset zmag in zgolj en poraz. Thompkins je danes igral vsega 13 minut, a v statistiko vpisal 13 točk z metom iz igre 5/6. Prvi strelec Reala je bil sicer ostrostrelec Jaycee Carroll s 17 točkami. Pri gostih jih je največ, 19, dosegel Charlon Kloof