Moskva, 12. 01. 2018 19.35 |

Zoran Dragić je v dresu Anadolu Efesa pokazal najboljšo predstavo do sedaj. Ob zmagi Turkov nad Crveno zvezdo v Carigradu je slovenski reprezentant vknjižil 24 točk, ob tem pa bil nezgrešljiv, saj je zadel prav vse mete, ki jih je vrgel na obroč Beograjčanov. Dončić ob visoki zmagi Reala v predmestju Moskve vknjižil 10 točk.

Zoran Dragić se je odlično vklopil v sredino Anadolu Efesa. Ob zmagi nad Crveno zvezdo v 17. krogu evrolige (104:95) je Ljubljančan vknjižil 24 točk ob dejstvu, da sploh ni zgrešil. Za dve je metal 4/4, za tri 3/3, s črte prostih metov pa 7/7, s čimer si je prislužil indeks 34. Slovenski reprezentant Klemen Prepelič ga je na Twitterju že označil za MVP kroga.

Košarkarji Real Madrida so v 17. krogu evrolige s 95:78 premagali Himki v predmestju Moskve. Slovenski košarkar Luka Dončić je tokrat vknjižil 10 točk. Real je z zmago potrdil občuten dvig forme, saj je zabeležil še šesto zaporedno zmago, rusko zasedbo pa je povsem razorožil že v prvem polčasu, ki so ga galaktiki dobili z 51:31. Slovenski čudežni deček Luka Dončić je tekmo tudi tokrat začel na klopi. Na koncu je na parketu preživel 22 minut, v katerih je vknjižil 10 točk, štiri skoke in štiri podaje (indeks 16). Najbolj razpoloženi košarkar v predmestju Moskve v zmagovalni ekipi je bil Rudy Fernandez, ki je zbral 16 točk. Pri poražencih je največ, 23 točk vknjižil Aleksej Šved, sicer prvi strelec evroligaškega tekmovanja v tej sezoni.

To je bila še šesta zaporedna in skupno enajsta zmaga v tej sezoni evrolige, Himki pa je vknjižil še osmi poraz, na svojem kontu pa ima devet zmag.

Udrih dobro izkoristil ponujeno minutažo
Beno Udrih je ob tesni zmagi Žalgirisa nad Unicajo Malago vknjižil šest točk in dve podaji v vsega devetih minutah igre. Kanadčan s slovenskim potnim listom Kevin Pangos je bil s 16 točkami prvi strelec obračuna.