Moskva, 01. 02. 2018 19.36 |

Košarkarji madridskega Reala so v 21. krogu Evrolige morali priznati premoč enemu največjih rivalov zadnjih let, moskovskemu CSKA-ju, ki je v svoji Megasport Areni slavil z izidom 93:87. Najboljši strelec pri poražencih je bil nihče drug kot slovenski košarkarski dragulj Luka Dončić, ki je v nekaj več kot 30 minutah dosegel 21 točk. Dragićev Anadolu Efes je na domačem parketu visoko ugnal Valencio z 82:66.

Košarkarji moskovskega CSKA-ja so v derbiju 21. kroga elitne Evrolige po izjemnem začetku in vodstvu z več kot 20 točkami prednosti v zaključku srečanja krčevito branili že zagotovljeno zmago proti enemu od največjih rivalov zadnjih let, madridskemu Realu, v čigar dresu je slovenski košarkarski as Luka Dončić v nekaj več kot 30 minutah igre dosegel 21 točk. Ob tem je vknjižil še po pet podaj in skokov ter tri ukradene žoge.

Komaj 18-letni Ljubljančan je prvič v igro vstopil v četrti minuti, ko je njegovo moštvo že zaostajalo za visokih 16 točk (21:5). Ruski velikan je vse niti igre držal trdno v svojih rokah, z agresivno igro v obrambi in racionalnim napadom je povsem 'ohromil' košarkarske galaktike, ki so po daljšem času delovali zelo nebogljeno. Domača prednost je naraščala iz minute v minuto, ob koncu prve četrtine je znašala ogromnih +22 (33:11). Največ zaslug za visoko vodstvo Moskovčanov sta imela izjemni Sergio Rodriguez, ki se je na koncu ustavil pri 18 točkah, in organizator igre Corry Higgins, ki je zbral 16 točk.

Slovenski košarkarski dragulj Luka Dončić je kljub odličnemu strelskemu izkupičku s soigralci moral priznati premoč moskovskemu CSKA-ju. FOTO: AP
Prvi polčas za čisto pozabo, za popoln preobrat zmanjkalo moči
Tudi v drugi četrtini se dogajanje na parketu Megasport Arene ni bistveno spremenilo. Anemični Real se je bolj kot ne 'vlekel' po parketu, medtem ko je CSKA izkoristil vsako priložnost za zvišanje svoje že tako visoke prednosti. Semafor je po koncu prvega polčasa kazal zanesljivih 54:33 za varovance grškega strokovnjaka Dimitrisa Itoudisa.

Če je bil nekdanji pomočnik velikega Željka Obradovića v zlati eri Panathinaikosa lahko zelo zadovoljen s predstavo svojih košarkarjev, se je na drugi strani Pablo Laso večkrat z razlogom prijel za glavo ob številnih hudih napakah svojih varovancev. Ti so se sicer želeli v nadaljevanju vrniti v igro, toda namesto, da bi začeli topiti visoko domačo prednost, so zabredli v še večje težave, kar se je v 25. minuti dvoboja poznalo tudi na izidu. Ogromnih +26 je napovedalo pravo katastrofo Madridčanov, tedaj pa se je prebudil slovenski košarkarski dragulj Luka Dončić, ki je skupaj z Jayceejem Carrollom (16 točk) in Treyem Thompkinsom (13 točk) skorajda zrežiral popoln preobrat, a za kaj takega bi omenjena trojica potrebovala še kakega razpoloženega soigralca in moči. CSKA je na koncu s 93:87 slavil svojo 17. evroligaško zmago, s čimer se je še dodatno utrdil na vrhu razpredelnice, medtem ko je Real vknjižil svoj osmi poraz ob 13 zmagah. Naš drugi reprezentant Anthony Randolph je v nekaj manj kot 13 minutah igre dosegel 6 točk.

Zoran Dragić v pogovoru z našo novinarko Evo Koderman Pavc.
Zoran Dragić v pogovoru z našo novinarko Evo Koderman Pavc. FOTO: POP TV

Dragić z novo odlično predstavo popeljal Anadolu do zmage
Turški Anadolu Efes, za katerega odlično igra Zoran Dragić, je na domačem parketu brez večjih težav ugnal špansko Valencio z 82:66. Mlajši od bratov Dragić je v skoraj 30 minutah igre dosegel 18 točk, ob tem pa vpisal še tri skoke in dve podaji. 28-letni Ljubljančan je bil drugi strelec svojega moštva, največ točk je pri zmagovalcih dosegel Američan Errick McCollum (24). Pri Valencii se je Erick Green ustavil pri 18 točkah.

Evroliga, 21. krog, izidi:
CSKA Moskva - Real Madrid 93:87 (33:11, 21:20, 24:29, 15:27)
Luka Dončić (Real Madrid) - 30 minut: 21 točk, 5 podaj, 5 skokov, 3 ukradene žoge.

Anadolu Efes - Valencia 82:66 (23:19, 20:12, 20:22, 19:13)
Zoran Dragić (Anadolu Efes) - 30 minut: 18 točk, 2 podaji, 3 skoki.

Žalgiris - Maccabi Tel Aviv 99:84 (26:20, 27:26, 23:16, 23:22)
Beno Udrih (Žalgiris) - 10 minut: 2 podaji, 3 skoki.

FC Barcelona Lassa - AX Armani Exchange Olimpia Milano 81:83 (25:15, 23:17, 14:22, 19:19)

Olympiakos Pirej - Fenerbahče 95:70 (34:18, 11:18, 26:18, 24:16)