Madrid, 25. 10. 2016 22.51 |

Košarkarji Real Madrida so v tretjem krogu skupinskega dela Evrolige morali priznati premoč zasedbi Baskonie. Blestela sta oba slovenska košarkarja. Jaka Blažič je za zmagovalce dosegel 21 točk, Luka Dončić pa je v drugem polčasu veliko časa sam vlekel voz Reala, a je bilo 15 točk najstnika premalo za zmago Real Madrida.

• Jaka Blažič odločil tekmo v Madridu
    02:23
    Jaka Blažič odločil tekmo v Madridu
  • Vrhunci 3. kroga Evrolige
    02:09
    Vrhunci 3. kroga Evrolige

Luka Dončić je ob skorajšnjem preobratu Real Madrida vlekel voz v drugem polčasu, a vse skupaj je bilo premalo. Z rekordnimi 15 točkami (ob metu iz igre 4/5, prosti meti 5/5) v evroligaškem tekmovanju je bil najbolje ocenjen košarkar Real Madrida. Toda vse skupaj je bilo premalo, saj je na drugi strani v dresu Baskonie blestel njegov rojak Jaka Blažič (21 točk ob metu iz igre 7/14). Ta je v zadnjih dveh minutah in pol dosegel osem točk (od tega dve trojki) in poskrbel za prvi poraz Reala v aktualni sezoni evrolige. Dončić je sicer dobro igral tako v napadu kot obrambi, v eni izmed obrambnih akcij je celo podelil blokado rojaku Blažiču. Ta mu prav v zaključku tekme ni ostal dolžan in odločilno trojko zadel prav preko njegove 'roke'.

Omić poražen proti CSKA-ju
Anadolu Efes Alena Omića je gostil zasedbo moskovskega CSKA-ja in izgubil s 87:93. Omić je igral sedem minut in pol, v katerih je zbral sedem točk in dodal še štiri skoke.

Olympiacos Pirej je gostil Emporio Armani Milano Zorana Dragića. Kljub dobri predstavi slovenskega reprezentanta, po 25 minutah je tekmo končal pri 13 točkah, dodal pa še dva skoka in ukradel štiri žoge, je njegova ekipa izgubila z 81:91.