Pomembna zmaga Dallasa v boju za (neposredno) končnico

Sacramento, 27. 03. 2024 05.56 | Posodobljeno pred 31 dnevi

M.J., STA
1

Slovenski košarkarski as Luka Dončić je ob gostujoči zmagi svojih Dallas Mavericks proti Sacramento Kings s 131:96 dosegel 28 točk, šest podaj in enajst skokov. Ob visokem vodstvu 25-Ljubljančan v zadnji četrtini sploh ni igral. Teksašani so prišli do pete zaporedne zmage in se dodatno približali neposrednem preboju v končnico lige NBA. Uspeh v Sacramentu za Dallas šteje dvojno, saj gre za neposrednega tekmeca v boju za šesto mesto, ki vodi v končnico brez dodatnih kvalifikacij.

Slovenski zvezdnik košarkarske lige NBA Luka Dončić je v dresu Dallas Mavericks pokazal novo izjemno predstavo. Čeprav je bil Slovenec vprašljiv za tekmo v Kaliforniji, je z 28 točkami popeljal teksaško ekipo do pete zaporedne zmage. Dallas je Sacramento Kings visoko premagal s 132:96, Slovenec pa je zgolj v prvem polčasu dosegel 26 točk. Dončić je k zmagi na izjemno pomembni tekmi v boju za končnico dodal še 11 skokov, šest podaj in tri ukradene žoge, s čimer so se Mavericks pomaknili na šesto mesto zahodne konference. Zdaj imajo tekmo prednosti pred Kings, pri čemer sta se obe ekipi poskušali izogniti dodatnim kvalifikacijam za končnico prvenstva NBA. Kyrie Irving je k zmagi teksaške ekipe dodal 24 točk in osem podaj, Tim Hardaway mlajši pa 22 točk s klopi.

Sacramento Kings vs Dallas Mavericks
Sacramento Kings vs Dallas Mavericks FOTO: Sofascore.com

De'Aaron Fox je bil najboljši pri kraljih z 18 točkami, Keegan Murray jih je dodal 17. Domantas Sabonis je dosegel 12 točk, 11 skokov in devet podaj za svoj 55. zaporedni dvojni dvojček, s čimer se je izenačil z Jerryjem Lucasom v najdaljšem nizu v zgodovini kluba.

Dončić je v drugi četrtini dosegel 19 točk in pomagal Dallasu, da je ob polčasu povedel z 58:53. Mavericks so iz igre metali 55,4-odstotno in zadeli tudi 22 od 39 trojk za najboljši odstotek v sezoni (56,4) z razdalje.

Omenjeni ekipi se bosta v petek v Sacramentu še enkrat pomerili med seboj.

Los Angeles Lakers so na prvi od šestih tekem v gosteh zmagali tudi brez prvega zvezdnika, LeBrona Jamesa, ki ima poškodovan gleženj. Jezerniki so po dveh podaljških s 128:124 zmagali na gostovanju pri močnih Milwaukee Bucks, čeprav so še v zadnji četrtini zaostajali za 19 točk.

Šele 43 sekund pred koncem je prišlo do prvega izenačenja, na koncu pa je Austin Reaves s trojnim dvojčkom postal najpomembnejši igralec na igrišču: zbral je 29 točk, 14 skokov in deset podaj. Pri gostih je navdušil tudi Anthony Davis s 34 točkami, vključno z dvema prostima metoma 1,7 sekunde pred koncem. Trojni dvojček Giannisa Antetokounmpa za Milwaukee ni bil dovolj: Grk je zbral 29 točk, 21 skokov in 11 podaj.

Anthony Davis
Anthony Davis FOTO: AP

Lakers so s četrto zaporedno zmago ohranili prednost pred Golden State Warriors, ki so po dveh porazih na krilih Stephena Curryja (17 točk) in Klaya Thompsona (28) s 113:92 slavili pri Miami Heat, in ostajajo na desetem mestu zahodne konference.

Oklahoma City Thunder je v domači dvorani premagala New Orleans Pelicans s 119:112 in ohranila upanje na prvo mesto v zahodni konferenci. Z 51 zmagami in 21 porazi je Oklahoma trenutno druga in ima slabe tri tedne pred koncem rednega dela le še zmago manj od vodilnega Denverja (51-21). Poraz je pelikane potisnil na peto mesto in imajo poraz več kot četrta ekipa zahoda, Los Angeles Clippers.

Izidi, liga NBA, redni del:
Sacramento Kings - Dallas Mavericks 96:132 (28:31, 25:27, 23:38, 20:36)
Luka Dončić 28 (10:18 iz igre, 4:8 za tri, 4:5 prosti meti, 11 skokov in 6 podaj, dve ukradeni žogi v 32 minutah).
Miami Heat - Golden State Warriors             92:113
Milwaukee Bucks - Los Angeles Lakers          124:128
New Orleans Pelicans - Oklahoma City Thunder  112:119