San Antonio nadigral Miami in si povrnil prednost domačega igrišča

Miami, 11. 06. 2014 07.33 |

Košarkarji moštva San Antonio Spurs so na tretji tekmi finala lige NBA v gosteh kar s 111:92 premagali branilce naslova Miami Heat in povedli z 2:1 v zmagah. Teksačani so si tako v seriji na štiri zmage znova zagotovili prednost domačega igrišča.

Kawhi Leonard je bil nerešljiva uganka za obrambo Miamija.
Kawhi Leonard je bil nerešljiva uganka za obrambo Miamija. FOTO: Reuters

Prvi mož San Antonia je bil sinoči Kawhi Leonard, ki je dosegel rekord kariere z 29 točkami, Danny Green in Tony Parker sta jih dodala po 15, Tim Duncan 14, Manu Ginobili pa 11. V dresu Miamija sta bila s po 22 točkami najboljša LeBron James in Dwyane Wade. "Želeli smo si, da bi Kawhi tudi v finalu pokazal takšno igro, kot ga je krasila vso sezono. Na uvodnih dveh tekmah finala je malo pretiraval in si prehitro nabral osebne napake, danes pa je našel pravo razmerje in veseli me, da je pokazal svoj obraz," je dejal trener teksaške ekipe b.

Košarkarji San Antonia so odlično odprli tekmo, saj so zadeli kar 19 od uvodnih 21 metov, kar je največja natančnost v zgodovini lige NBA. Skupno so prvi polčas končali z metom iz igre 25-33, s čimer so podrli rekord košarkarjev Orlanda, ki so imeli v finalu leta 2009 proti LA Lakers 75-odstotni met iz igre. "Mislim, da nam kaj takšnega, da bi bili kar 76-odstotno natančni pri metih v katerem koli polčasu, ne bo več nikoli uspelo," je še dejal Popovich.

Miamiju ni pomagalo niti 22 točk LeBrona Jamesa.
Miamiju ni pomagalo niti 22 točk LeBrona Jamesa. FOTO: Reuters

Dvakratni branilci naslova so v domači dvorani American Airlines Arena so sicer zaostanek v drugem polčasu zmanjšali na sedem točk, a si od uvodnega juriša gostov niso zares opomogli vse do konca tekme. V dresu Miamija sta bila s po 22 točkami najboljša James in Wade, Miami pa je doživel prvi domači poraz v končnici. Rashard Lewis je končal pri 14 točkah, Ray Allen pa jih je "s klopi" dodal 11.

Trener vročice Erik Spoelstra je dejal, da so si njegovi varovanci na današnji tekmi v prvem polčasu sami skopali pregloboko jamo, iz katere nato v drugem delu niso mogli splezati. "Tekmeci so danes gladko dobili bitko. Na parket smo prišli nezbrani, večji del prvega polčasa nismo dobro vedeli, kako bi se jim zoperstavili," je dejal Spoelstra.